Uniswap – otwiera się szansa na dwukrotny wzrost kursu

Analiza Uniswap: cena UNI może się podwoić w oparciu o klasyczny model analizy technicznej

UNI musi przebić się powyżej kluczowego poziomu technicznego oporu, aby uruchomić scenariusz byka, który może spowodować wzrost ceny o 100 %. W przeciwnym razie flaga rynku niedźwiedzia oznacza spadek ceny o 45%.

Wycena rynkowa Uniswap (UNI) może wzrosnąć o 100% w drugiej połowie 2022 r., ponieważ kurs na wykresie cenowym przedstawia klasyczny model odwrócenia trendu.

Możliwy wzrost ceny UNI

Nazywana „odwróconą głową i ramionami (IH&S)” konfiguracja techniczna nabierze zobowiązującego kształtu, gdy cena utworzy trzy dołki z rzędu poniżej wspólnego poziomu wsparcia, przy czym środkowy (głowa) będzie głębszy niż pozostałe dwa (ramiona).

Dodatkowo formacja ta kształtuje się po przebiciu ceny powyżej poziomu wsparcia.

Trend cenowy UNI od 23 maja sprawdza wszystkie pola dla uformowania się formacji IH&S, z wyjątkiem prawego ramienia. Ponowny test „dekoltu” w pobliżu 5,71 USD utworzyłby prawe ramię, zwiększając prawdopodobieństwo scenariusza przełamania IH&S, jak pokazano poniżej.

Zgodnie z zasadą analizy technicznej, cena wybicia się ze struktury IH&S może wzrosnąć nawet o maksymalną odległość między najniższym punktem głowy a „dekoltem”. Tak więc cel wzrostowy UNI IH&S wynosi około 9,78 USD, czyli o ponad 100% więcej niż wynosiła cena z 2 czerwca.

Sprzeczne sygnały cenowe na wykresie Uniswap

Wykres Uniswap z dłuższymi ramami czasowymi zwraca uwagę na poziomy oporu, które mogą powstrzymać UNI przed osiągnięciem celu IH&S.

Obejmuje to przejściowy poziom oporu w wysokości około 6 USD, który odrzucił co najmniej trzykrotnie niższą cenę UNI od maja. Udane wybicie powyżej poziomu 6 USD może sprawić, że UNI zmierzy się ze wsparciem w lutym 2022 r. w wysokości około 7,52 USD, którego test poprzedził 75% wzrost cen do 12,48,23 USD.

Poziom 7,52 USD zbiega się również z 20-tygodniową wykładniczą średnią kroczącą UNI (20-tygodniowa EMA; zielona fala na wykresie poniżej), obecnie blisko 7,90 USD.

I odwrotnie, zdecydowane cofnięcie się z poziomu oporu 6 USD może spowodować niedźwiedzią konfigurację techniczną, nazywaną „niedźwiedzią flagą”.

UNI już wraca na niższe poziomy po testach na poziomie około 6 USD, co zbiega się z górną linią trendu flagi. To pozostawia parze UNI/USD dwa potencjalne scenariusze: spadek w kierunku dolnej linii trendu flagi w pobliżu 3,92 USD lub odbicie w celu potencjalnego wybicia powyżej górnej linii trendu.

Ruch UNI w kierunku 3,92 USD groziłby wywołaniem scenariusza załamania flagi niedźwiedzia, co oznacza 45% plus spadek do 2,75 USD, mierzony od ceny z 2 czerwca. Z drugiej strony wybicie powyżej górnej linii trendu całkowicie unieważniłoby ustawienie flagi.

Warto dodać, że całkiem bycze scenariusze rysują się na wielu kryptograwalutach co może pokazywać słabość teorii o możliwych dużych spadkach w najbliższych tygodniach.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx