LUNA2 Terra rośnie 70% w ciągu 9 dni

16 317

LUNA2 Terra rośnie 70% w ciągu dziewięciu dni pomimo ciągłego ryzyka wyprzedaży

LUNA2 mogła osiągnąć dno w czerwcu, ale kto kupuje ten kontrowersyjny token?

Cena Terra (LUNA2) gwałtownie wzrosła w dziewięć dni po tym, jak spadła do historycznych minimów na poziomie 1,62 USD.

27 czerwca kurs LUNA2 osiągnął 2,77 USD za token, co oznacza 70% wzrost , mierzony od wspomnianego dołka. Mimo to token był o 77,35% niżej notowany od swojego rekordowego poziomu 12,24 USD, jaki został ustalony 30 maja.

Odbicie kursu tokenu LUNA2 szło w parze z odbiciem jaki można zauważyć na szerokim rynku branży kryptograficznej. Największe aktywa kryptograficzne Bitcoin (BTC) i Ether (ETH) wzrosły o około 25% i 45% w tym samym okresie.

LUNA2 może złapać byki za rogi

Niedawny atak na rynek LUNA2 może uwięzić byki, biorąc pod uwagę, że jest częścią szerszego trendu korekty.

Szczegółowo, wydaje się, że LUNA2 tworzy formację „niedźwiedziej flagi”, spadkowej konfiguracji kontynuacji, która pojawia się, gdy cena konsoliduje się w górę w równoległym kanale rosnącym po przejściu dużego ruchu w dół.

Flaga rynku niedźwiedzia zostanie zniwelowana, gdy cena spadnie poniżej dolnej linii trendu kanału. Zgodnie z zasadą analizy technicznej, ich podział prowadzi cenę do poziomu o długości równej wielkości poprzedniego ruchu spadkowego (zwanego „słupem”), jak pokazano na poniższym wykresie.

LUNA2, obecnie notowana w pobliżu górnej linii trendu Bear Flag (~2,40 USD), może ulec nieuchronnemu cofnięciu w kierunku dolnej linii trendu w pobliżu 2 USD.

Jeśli towarzyszyłby jej wzrost wolumenu, przedłużona korekta cen naraziłaby LUNA2 na ryzyko załamania się do 1,30 USD, co oznacza spadek o prawie 50% w porównaniu z ceną z 2 czerwca.

LUNA2 jest ryzykowna

Przygnębiająca perspektywa techniczna LUNY jest spowodowana jej kontrowersyjną historią.

Warto zauważyć, że LUNA2 powstała pod koniec maja jako sposób na zrekompensowanie inwestorom, którzy ponieśli straty podczas upadku algorytmicznego stablecoina Terra, teraz zwanego TerraClassic USD (USTC).

Tymczasem prawie bezwartościowa stara wersja LUNA2, nazwana LUNA, jest handlowana jako niezależny token pod odnowioną marką „Terra Classic (LUNAC)”.

LUNA2 otworzyła się na głównych giełdach z 483% skokiem do 12,24 USD, tylko po to, by później zrezygnować ze wszystkich zysków w ogromnym ruchu korekcyjnym. Mati Greenspan, założyciel firmy zajmującej się badaniem kryptowalut Quantum Economics, zauważył, że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie chciał zainwestować w LUNA2 po upadku LUNAC.

To pozostawia LUNA2 w rękach hardkorowych posiadaczy, którzy chcą całkowicie odrobić straty na Terra, oraz spekulantów, którzy chcą obstawiać nadmiernie lewarowane zakłady na codzienne zmiany cen.

Co ciekawe, takie spekulacje prowadzą również do wzrostu kapitalizacji rynkowej LUNAC i USTC.

Kapitalizacja rynkowa LUNAC, mimo że teoretycznie jest martwa, wzrosła o 75% do 594 mln USD 27 czerwca, po tym jak 12 czerwca osiągnęła zaledwie 339 mln USD. Podobnie wycena rynkowa USTC wzrosła z 13 mln USD do 96 mln USD w w tym samym okresie.

Dodatkowo należy ponownie zauważyć, że poprawa notowań tokenu Luna2 następuje w czasie kiedy sytuacja wokół Do Kwona się zacieśnia z powodu grożących mu konsekwencji związanych z upadkiem kolejnego projektu jaki prowadził.

Wzrost notowań i poprawa kondycji na Luna2 i Lunac będzie przez niego wykorzystywany w obronie przed słusznymi zarzutami doprowadzenia do upadku USTD oraz TerraLuna i wyparowaniu 40 mld USD.

Tak więc po Luna2 przyjdzie czas na wzrosty na Lunac. O takim scenariuszu pisałem w dniu 10 czerwca 2022 roku na bithub.pl we wcześniejszych komentarzach odnośnie Luny i Do Kwo:

Tekst powyższy nie jest poradą inwestycyjną.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze