Pętla powoli się zaciska na szyi Do Kwona

Sąd apelacyjny orzekł, że Do Kwon, Terraform Labs musi wziąć pod uwagę wezwanie SEC doręczone we wrześniu. Do Kwon i Terra podlegają jurysdykcji USA.

Amerykański organ regulacyjny bada, czy Terraform wykorzystał swój protokół lustrzany do sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych w sprawie niezwiązanej z upadkiem Terra.

Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych dla Drugiego Okręgu w czwartek odrzucił odwołanie prezesa Terraform Labs Do Kwona dotyczący wezwania do sądu przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Agencja federalna szukała dokumentów i zeznań w związku z dochodzeniem, czy Terra używała protokołu Mirror do sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Do Kwon otrzymał wezwanie do sądu we wrześniu 2021 r., gdy uczestniczył w konferencji w Nowym Jorku. Kwon twierdził w październikowym zgłoszeniu, że SEC naruszyła własne przepisy, ustawę o postępowaniu administracyjnym i inne przepisy, doręczając wezwanie osobiście. Później zakwestionował również jurysdykcję sądu w sprawie ze względu na brak kontaktu Terraform ze Stanami Zjednoczonymi. Sąd ten odrzucił te roszczenia w lutym.

Sąd apelacyjny orzekł, że wezwanie zostało doręczone prawidłowo i że SEC może wezwać Terraform jako podmiot prawny za pośrednictwem Do Kwona. Ponadto sąd apelacyjny uznał, że sąd rejonowy posiadał jurysdykcję nad Terraform Labs i Do Kwon.

Jak wynika z petycji złożonej w październiku, SEC rozpoczęła w tej sprawie interakcję z Terraform i Kwon w maju 2021 roku. SEC wysłała Kwonowi wiadomość e-mail, prosząc o dobrowolną współpracę w dochodzeniu, a działając na tę prośbę, Kwon i jego przedstawiciele prawni rozmawiali z prawnikami SEC w lipcu. Prawnicy Terraformu aktywnie negocjowali z SEC w momencie doręczenia wezwania.

Oprócz upadku wartego 40 miliardów dolarów ekosystemu Terra, Kwon i Terraform stanęły w obliczu zarzutów o uchylanie się od płacenia podatków i manipulacje na rynku w Korei Południowej. Lokalne media powiązały Terraform z praniem brudnych pieniędzy w raporcie z 30 maja. Seria tweetów tydzień wcześniej również ukazała zarzuty o nadużycia przeciwko Terraform.

Oto głębokie spojrzenie na dane dotyczące łańcucha, sugerujące, że Mirror Protocol, „zdecentralizowana” giełda papierów wartościowych TFL, jest tak naprawdę tylko farsą mającą na celu wzbogacenie Do Kwon/VC, jednocześnie manipulując zarządzaniem i wkręcając się w sprzedaż detaliczną. Dziękuję, że jesteś tak kiepski w ukrywaniu ruchów na łańcuchu, Do.

— napisał FatMan (@FatManTerra) 25 maja 2022 roku.

Bloomberg poinformował w czwartek, powołując się na nienazwane źródło, że SEC bada również, czy Terraform naruszył przepisy dotyczące ochrony inwestorów przed upadkiem Terra. Terraform powiedział Bloombergowi w oświadczeniu, że nie wiedział o tym śledztwie.

Pętla wokół szyi Do Kowna powoli się zaciska. I bardzo dobrze. Musi zostać wysłany wyraźny sygnał, że takie skoki nie będą tolerowane przez społeczność międzynarodową. Jest to pożądany ruch dla dobra rynku kryptograficznego.

Ponieważ Do Kwon jednak moim zdaniem „zgarnął” kasę na swoich nieudanych projektach Luna i TerraUSD(UST) istnieje możliwość, że zaciskająca się pętla wokół jego szyi przyczyni się do lokalnego sukcesu „odrodzej” Luny, która notowana jest w cenach blisko dna. Tak aby miał cokolwiek dobrego na swoją obronę. Czysta spekulacja ale kilka stówek można położyć 🙂 Kurs na dzisiaj Lunc 0,00007234 $ a wykres poniżej. Warto obserwować bo towarzystwo będzie się bronić.

Tekst nie jest poradą inwestycyjną.

Może Cię zainteresuje:

Do KwonlunaSECterra
Komentarze (0)
Dodaj komentarz