UFC i VeChain podpisują umowę sponsorską

Najsłynniejsza i największa organizacja sportów walki na świecie, amerykańskie UFC, podpisało wieloletnią umowę sponsorską z firmą VeChain.

Zgodnie z zapisami zawartymi w dokumencie, firma VeChain ma uzyskać dostęp do kluczowych płaszczyzn promocyjnych UFC, w tym wydarzeń na żywo, transmisji telewizyjnych, reklam w oktagonie oraz do treści zawartych w mediach społecznościowych i kanałach cyfrowych UFC.

Spoty reklamowe VeChain zadebiutują podczas gali UFC 275, w której walkę wieczoru stoczą Glover Texeira i Jiří Procházka. Pierwszy z nich, Brazylijczyk Texeira, jest obecnym mistrzem wagi półciężkiej. Zainteresowani tematem na pewno pamiętają, że swój pas zdobył dzięki wygranej walce z wcześniejszym mistrzem, reprezentantem Polski, Jankiem Błachowiczem.

Firmy tworzące i reprezentujące technologię blockchain zaczynają co raz częściej korzystać ze świata sportu i wykorzystywać go, jako bardzo intratną przestrzeń reklamową. Według informacji upublicznionych przez Sports Business Journal, umowa zawarta pomiędzy UFC i VeChain opiewa na 100 mln. dolarów. Dzięki fenomenalnej popularności UFC i ich możliwościom transmisyjnym, reklama VeChain podczas każdego wydarzenia będzie docierać do odbiorców w 175 krajach na całym świecie.

„To dla nas historyczny moment. Firma łączy siły z najszybciej rozwijającym się sportem, dzięki czemu może podnieść świadomość ludzi odnośnie technologii blockchain i jej kluczowego znaczenia w realizacji głównych, globalnych celów – takich jak zrównoważony rozwój” – komentował podpisanie umowy współzałożyciel i CEO VeChain, Sunny Lu.

Z kolei starszy wiceprezes ds. Globalnych Partnerstw w UFC, Paul Asencio przyznał, że firmie bardzo zależy na promowaniu VeChain jako pioniera w technologii blockchain i tego, jak jej wykorzystanie przyczyni się do ochrony środowiska i ułatwienia życia przyszłym pokoleniom.

Na koniec warto dodać, że od momentu ogłoszenia wiadomości o partnerstwie UFC i VeChain, kurs kryptowaluty VeChain (VET) wzrósł aż o 10%, z kolei wolumen transakcyjny zanotował wzrost rzędu 120%. Choć był to typowy ruch cenowy związany z jednorazowym wydarzeniem, analitycy zapewniają, że umowa zawarta pomiędzy firmami przysłuży się kursowi kryptowaluty VeChain (VET) w długim terminie.

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx