Czy Shiba Inu opuści grono meme-coinów?

5 950

Shibu Inu to drugi (zaraz po Dogecoinie) najsłynniejszy meme-coin. Najgłośniej o Shibie zrobiło się w roku 2021, gdy jej kurs wystrzelił w górę notując spektakularne wzrosty i plasując Shibę Inu w 10 największych monetach pod względem kapitalizacji rynkowej. Deweloperzy odpowiedzialni za Shiba-Inu zapowiadają, że dzięki nadchodzącym zmianom, Shiba opuści grono meme-coinów i zyska realną użyteczność.

Społeczność Shiby obiegło ostatnio doniesienie, że projekt tworzący drugą warstwę (ang. Layer 2), Shibarium, jest na ukończeniu. Raporty wykazują, że testnet Shibarium zostanie uruchomiony już w czerwcu.

Główny programista odpowiedzialny za Shiba Inu, Shytoshi Kusama, podzielił się niedawno kilkoma tajemniczymi wpisami dotyczącymi nadchodzącego uruchomienia drugiej warstwy. Według ujawnionych przez niego strzępków informacji, transakcje wykonywane za pośrednictwem Shibarium mają trwać kilka sekund i kosztować „grosze”. Co więcej, według słów Kusamy na Discordzie:

„Shibarium będzie oferować niskie opłaty za każdą usługę, grę lub cokolwiek, co jest na nim zbudowane

Co więcej, Shibarium może także posłużyć za most łączący poszczególne blockchainy oraz umożliwić deweloperom budowanie na platformie za pośrednictwem powstającego Shibarium Hackathon. Analitycy i posiadacze Shiby już zapowiadają, że udane wprowadzenie drugiej warstwy będzie katalizatorem kolejnych ogromnych wzrostów.

Nieco cienia na pozytywne wieści wokół Shiby rzuca niedawne zniknięcie jej tajemniczego twórcy, Ryoshi’ego, który skasował swoje konta w mediach społecznościowych i usunął wszystkie cyfrowe ślady (ang. digital footprints) w ciągu jednej nocy, czym wywołał u inwestorów duże zaniepokojenie.

Główny programista, wspomniany wcześniej Kusama, zbagatelizował jednak zniknięcie Ryoshi’ego i zapewnił inwestorów, że nie mają się czym martwić, a zespół zrealizuje w 100% jego pierwotny plan.

Z kolei grupa badaczy z Findera, niezależnej platformy zajmującej się porównaniami przewiduje, że Shiba Inu ma duże szanse na to, by stać się drugą Terrą (LUNA). Według nich w tym przypadku przyczyn ą upadku nie będzie algorytmiczny stablecoin, którego Shiba Inu nie posiada, a będzie to brak realnej użyteczności projektu w świecie rzeczywistym.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy Shiba Inu naprawdę ma szansę zakończyć karierę meme-coina i zyskać użyteczność, czy może w przyszłości podzieli los Terry (LUNA)?

Może Cię zainteresować:

Komentarze