Udany Merge obniżył notowania – BTC spada poniżej 20 000 $, Ether do 1500 $

Udany Merge obniżył notowania – BTC spada poniżej 20 000 $, Ether do 1500 $

Ekosystem kryptowalut rozpoczął się w czwartek w radosny sposób, ponieważ długo oczekiwana fuzja Ethereum (ETH) odbyła się bez żadnych problemów, oficjalnie przenosząc sieć Ethereum na mechanizm konsensusu typu proof-of-stake.

Na nieszczęście dla traderów na rynku, początkowy impet wygenerowany przez udane połączenie zostało zniwelowane do południa, kiedy realia szerszej sytuacji gospodarczej ponownie zaczęły mocno obciążać ceny kryptowalut.

Dane z TradingView pokazują, że rynek pogorszył się w okolicach południa, a cena Bitcoina (BTC) ponownie spadła poniżej 20 000 USD, aby osiągnąć dzienny najniższy poziom 19 514 USD, zanim przybyli kupujący, aby zaoferować wsparcie.

W porannej aktualizacji Bitcoina, starszy analityk rynku Kitco, Jim Wyckoff, zauważył, że:

„Niedźwiedzie nabrały rozpędu w tym tygodniu” i podkreślił fakt, że „Akcja cenowa jest teraz boczna i wzburzona, a byki i niedźwiedzie są na poziomie ogólnego, krótkoterminowego pola gry ”.

Chociaż należy się spodziewać zmienności, Wyckoff zasugerował, że BTC prawdopodobnie będzie wahać się między wrześniowym minimum wynoszącym 18 555 USD a wtorkowym maksimum wynoszącym 22 830 USD, dopóki nie zostanie określony wyraźny zwycięzca w bitwie o tempo między bykami a niedźwiedziami.

Ta perspektywa została powtórzona przez analityka rynku i użytkownika Twittera Crypto Tony, który opublikował poniższy tweet, wskazując, że cena BTC znajduje się teraz w pobliżu punktu równowagi (EQ) między szczytem zakresu a dołem zakresu.

Ethereum osiąga najniższy poziom od 3 tygodni

Obawy, że Merge może przekształcić się w wydarzenie typu „kup plotkę, sprzedaj fakty”, zostały częściowo potwierdzone przez akcję cenową Etherum po Merge, ponieważ spadła ona do najniższego od trzech tygodni poziomu 1462 USD, po czym powróciła powyżej wsparcia na poziomie 1500 USD.

Oprócz niektórych prawdopodobnych zysków traderów, którzy liczyli na wzrost cen w miarę zbliżania się łączenia, ogólna słabość rynku prawdopodobnie ma więcej wspólnego z czynnikami zewnętrznymi dla rynku kryptowalut, takimi jak Fed. Jak podkreśla w poniższym tweecie niezależny analityk rynku Michaëla van de Poppe:

Emisja Etherum już jest mniejsz niż spalanie

Zapowiedziana deflacja na Etherum staje się faktem i będzie pozytywnie wpływała na poziomy cenowe.

Zainteresowanie tym tokenem będzie rosło i może wielu mocno zaskoczyć.

Rynek pozostaje w marazmie

Dowody na to, że rynek może zacząć wyceniać możliwość podwyżki stóp o 100 pb, można znaleźć w zachowaniu szerszego rynku kryptowalut, który w czwartek był głównie czerwony wraz ze spadkami na S&P 500, DOW i NASDAQ.

Spadki na rynkach określanych jako ryzykowne (między innymi: akcje, kryptowaluty) spowodowane są strachem przed dalszymi podwyżkami stóp w związku z niesłabnącą inflacją.

Jednocześnie ze spadkami rośnie wartość DXY.

Pozytywne sygnały docierające z wojny na Ukrainie nie przełożyły się na sentyment rynkowy w kierunku pozytywnym.

Okres wyczekiwania, która opcja przeważy, czy ta strasząca wielkim krachem i dalszymi przecenami czy ta, która uważa, że dołek już był i ubijamy dno, może trwać jeszcze jakiś czas.

Ale na pewno się skończy. Czekamy na jasny sygnał.

Optymizmem napawa fakt, że w sukcesy Ukrainy w starciu z Rosją prawie nikt nie wierzył. A są faktem.

Z rynkami może być podobnie i najbardziej czarne scenariusze przejdą do historii.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze