„Uruchomienie rakiety” — Merge dokonany – czy coś się zmieni ?

8 506

Uruchomienie rakiety” — specjaliści rozmawiają o przyszłości Ethereum po Merge

Merge się dokonał.

Jak do tej pory jest stabilnie. Pozytywne reakcje na Twiterze.

https://twitter.com/pmcgoohanCrypto/status/1570373197282828288

Eksperci z branży informują na co zwrócić uwagę po przejściu na proof-of-stake.

Twierdzą, że połączenie Ethereum i przejście skoncentrowane na efektywności energetycznej będzie miało duży wpływ na inwestycje i adopcję kryptowalut.

W rozmowie z Cointelegraph, prezes i współzałożyciel StarkWare, Eli Ben-Sasson, zauważył, że połączenie Ethereum będzie „pierwszym krokiem w procesie, który doprowadzi do niezwykle powszechnej adopcji Ethereum”.

Bezpośrednie znaczenie Merge to dramatyczny wpływ na zużycie energii.

Oczekuje się, że połączenie spowoduje zmniejszenie energii Ethereum o 99,95% w porównaniu z obecnym mechanizmem konsensusu Proof-of-Work (PoW), który wymaga użycia dużej ilości energii w konkursie w celu rozwiązania arbitralnych zagadek matematycznych.

„Myślę o Merge jak o rozwoju elektryczności pochodzącej ze słońca” – dodał Ben-Sasson.

„Widzieliśmy, że możemy zmniejszyć wpływ produkcji energii elektrycznej na środowisko. Nie powiedzieliśmy „problem rozwiązany”, ale raczej, że jeśli wytwarzamy energię elektryczną przy mniejszym zanieczyszczeniu, nadszedł czas, aby podwoić wysiłki, aby zużywać energię w sposób oszczędniejszy”.

Ben-Sasson wierzy w końcowy rezultat, w którym ogólna populacja korzysta z aplikacji opartych na blockchain w wielu różnych dziedzinach życia „i tak naturalnie, jak ludzie używają dziś aplikacji na smartfony”.

Dyrektor generalny giełdy kryptograficznej Coinjar, Asher Tan, mówi, że Merge ma zmienić narrację wokół kryptowalut w szerszym zakresie, wskazując, że niezwykle rzadko sektor technologiczny „dokonuje tak drastycznego zmniejszenia energochłonności”.

„Uważamy, że ludzie nie doceniają znaczenia spadku zużycia energii o 99,95% po połączeniu” – zauważył Tan.

Merge sprawia, że ​​sieć Ethereum jest znacznie bardziej przystępna publicznie i otwiera drzwi dla inwestorów i firm, które pozostały krypto-agnostyczne ze względu na ślad węglowy.

Pomimo optymizmu co do przejścia Ethereum, wciąż trwa debata na temat tego, czy połączenie zostało już uwzględnione w cenie Ether (ETH), czy nie.

Charmyn Ho, szef działu analiz kryptowalut na giełdzie kryptowalut Bybit, mówi, że ich analitycy doszli do wniosku, że „nie ma konsensusu” wśród inwestorów instytucjonalnych lub animatorów rynku co do krótkoterminowego handlu wokół The Merge, ale zamiast tego będzie bardziej prawdopodobne, że zgromadzą ETH i zostaną hodlerami .

Tymczasem większość w „bańce” Ethereum nie wydaje się być zaniepokojona tym, czy połączenie zakończy się sukcesem, czy nie.

Współzałożyciel Ethereum, Joseph Lubin, powiedział wczoraj Bloombergowi, że uważa, że ​​przejście spowoduje bardzo niewielkie zakłócenia dla programistów i użytkowników i będzie „tak płynne, jak gdyby Twój iPhone lub laptop zaktualizował swój system operacyjny z dnia na dzień”.

Ben-Sasson ze StarkWare również widzi, że przejście jest płynne, co sugeruje, że „Fundacja Ethereum przygotowała się tak skrupulatnie na ten moment i wzbudza wiele zaufania”, zauważając:

„Będzie to znaczącym sukcesem, gdy pierwszy blok zostanie wyprodukowany na podstawie dowodu stawki. A to jest jak udany start rakiety — wciąż mamy przed sobą resztę podróży, która będzie stanowić wyzwanie”.

Lubin sugeruje, że jego zdaniem jest to trzecie najważniejsze wydarzenie w przestrzeni kryptowalut, zaraz za rozwojem Bitcoina i Ethereum.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze