SNRH: „Twórca Bitcoina ujawni swoją tożsamość jeszcze dziś”

Na forum Bitcointalk nie zostawiono na temacie tego newsa przysłowiowej suchej nitki. Twoje prawo, drogi Czytelniku, zrobić to samo. Twórca Bitcoina i tożsamość Satoshiego Nakamoto to, wypada przyznać, wysoce elektryzujący temat.

O nie, znowu? No tak, znowu. „Ktoś”, kto twierdzi, że jest „prawdziwym” Satoshim Nakamoto ma już dziś ujawnić w Internecie pierwszą dawkę informacji na swój temat.

Twórca Bitcoina i jego tożsamość – fałszywe tropy

W całej dziesięcioletniej historii Bitcoina podjęto już wiele tropów, które miały prowadzić do ustalenia tożsamości twórcy „cyfrowego złota”. Kandydatów było wielu, lecz zawsze odpadali na jednym, podstawowym warunku stawianym przez społeczność. Nie byli w stanie podpisać transakcji jednym z kluczy prywatnych Nakamoto. To właśnie to społeczność bitcoinowa zwykła uznawać za jeden z niezbitych dowodów, który mógłby dawać przekonanie, że coś jest na rzeczy.

Wyjątkowa okazja na ujawnienie się?

Niedawno w Internecie pojawiły się głosy, że „prawdziwy Satoshi Nakamoto” ujawni swoją tożsamość 18 sierpnia 2019 o godzinie 22:00 naszego czasu. To dokładnie dzisiaj.

Firma, która stoi za całym zamieszaniem to Satoshi Nakamoto Renaissance Holdings (SNRH). Twierdzi ona, że „prawdziwy” Satoshi dziś w końcu przerwie milczenie po dekadzie anonimowości. „Twórca Bitcoina” ma podobno ujawnić swoje najgłębsze sekrety w trzech odsłonach, zaczynając od dnia dzisiejszego. Nic tylko usiąść w wygodnym fotelu w paczką popcornu w dłoni i czekać na rozpoczęcie show.

18 sierpnia 2019 – dzień, w którym „ujawni się prawdziwy Satoshi Nakamoto”

Ivy McLemore & Associates to agencja PR i marketingu. Kilka dni temu powiedzieli, że ujawnienie tożsamości Satoshiego odbędzie się w trzech odsłonach na tej stronie internetowej. „Te trzy części będą mówić same za siebie. I prawda będzie znana”.

W pierwszej części „ujawnione” zostaną następujące informacje:

  • prawdziwe imię Nakamoto
  • wyjaśnienie, dlaczego nie ruszył do tej pory żadnego ze swoich bitcoinów
  • kraj pochodzenia
  • wykształcenie i doświadczenie zawodowe „twórcy Bitcoina”
  • plany dotyczące „renesansu Bitcoina”

„Nakamoto” ma ponadto wyjaśnić również kluczową rolę, jaką odegrało szyfrowanie związane z numerologią chaldejską w czasie tworzenia Bitcoina. Twierdzi, że istnieje szczególny powód, dla którego zdecydował się ujawnić właśnie 18 sierpnia. Twierdzi również, że zarejestrował domenę Bitcoin.org w dniu 18 sierpnia 2008 r.

Część II wielkiego ujawnienia się „twórcy Bitcoina” jest zaplanowana na 19 sierpnia o 22:00. Trzecia i ostatnia rata odbędzie się 20 sierpnia o tej samej godzinie.

„Prawdziwy” Satoshi twierdzi, że na wielki finał zaprezentuje projekt o nazwie Tabula Rasa – „jego czystą wizję transformacyjnego odrodzenia Bitcoina”.

Marketing i tania sensacja?

Prawdopodobnie okaże się, że to kolejna „fake odsłona” tożsamości twórcy Bitcoina, zabieg agencji marketingowej skupionej na działaniach promocyjnych firmy związanej z blockchain.

Konto na Twitterze, które jest odesłaniem do medium kontaktowego przedstawicieli firmy zostało założone w sierpniu 2019 i opublikowało (dane z chwili publikacji tego tekstu), jak do tej pory dokładnie 0 tweetów.

Dobry timing, ciekawe tło czasowe to interesujące podwaliny, aby puścić w świat intrygującą plotkę. Czy i tym razem okaże się ona zwykłym kłamstwem? Zobaczymy.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze