Twitter wprowadzi własną kryptowalutę

3 158

Programistka, Jane Manchun Wong, poinformowała, że Twitter pracuje nad uruchomieniem nowej funkcji krypto na platformie. Opcja będzie najprawdopodobniej nosić nazwę „Coins”.

Nowa funkcja pozwoli użytkownikom otrzymywać nagrody finansowe za publikowanie niektórych tweetów. Nagrodą będzie wewnętrzny token Twittera, który można kupić za waluty fiducjarne. Transakcje będą najprawdopodobniej dokonywane za pośrednictwem Stripe, platformy internetowej, która ułatwia płatności i inne rodzaje transakcji finansowych na całym świecie.

Plotki o osobistej kryptowalucie sieci społecznościowej zaczęły się rozprzestrzeniać pod koniec 2022 roku. Część z nich została zainicjowana przez Nima Ovji, użytkownika, który prowadzi konto dotyczące wycieków informacji na platformie. 4 grudnia opublikował zrzut ekranu rzekomego interfejsu Twittera, który pokazuje opcję „Coins” dla napiwków, a także obraz wektorowy monety z logo firmy.

Z kolei Jane Manchun Wong napisała, że ​​wyjęła kod z aplikacji internetowej Twittera, aby potwierdzić informacje od Ovji. Tego samego dnia sam post i konto Wonga zostały usunięte.

Równolegle z tymi wydarzeniami CEO platformy, Elon Musk, ogłosił, że nadal jest zainteresowany integracją kryptowaluty z siecią społecznościową.

„Twitter nie ma problemu z przyjmowaniem płatności zarówno w walutach fiducjarnych, jak i kryptowalutach” – napisał miliarder na Twitterze.

Twitter testuje obecnie rozwiazania dotyczące płatności w Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH), które zostały zintegrowane we wrześniu 2021 r. Oczekuje się również, że platforma uruchomi funkcję przelewów pieniężnych z połączonymi kartami debetowymi i kontami bankowymi.

Warto zaznaczyć, że od pewnego czasu istnieje możliwość wyszukiwania aktualnych informacji o kursach kryptowalut w serwisie społecznościowym. Za każdym razem, gdy ktoś oznaczy w swoim tweecie symbol akcji, funduszu giełdowego lub aktywów cyfrowych ze znakiem dolara amerykańskiego przed nim, inni użytkownicy będą mogli zobaczyć aktywny link, który przeniesie ich do wyników wyszukiwania z wykresami cen dla danych monet.

Twitter nie jest pierwszą firmą, która wprowadziłaby własną kryptowalutę. Jednak czy taki krok przyniesie sieci społecznościowej korzyści? A może będzie jedynie nic nie znaczącym dodatkiem, funkcją rzadko używaną przez użytkowników? Podziel się swoją opinią w komentarzu!

Komentarze