Twitter prosi o licencje płatnicze. Krypto na horyzoncie?

Niedawno opublikowane raporty wskazują, że popularna sieć społecznościowa należąca do potentata Elona Muska, Twitter, już występuje o odpowiednie licencje regulacyjne, aby rozpocząć działalność w branży płatniczej na rynku amerykańskim.

Wskazują na to raport opublikowany przez Financial Times, z którego wynika, że ​​wraz z prośbami do odpowiednich państwowych organów regulacyjnych, wewnętrznie Twitter pracuje już nad powiązanym oprogramowaniem, aby wprowadzić możliwość dokonywania płatności z sieci społecznościowej.

To ostatnie potwierdziłaby wysoko postawiona pracownica Twittera, Esther Crawford, która zaznaczyła, że ​​pracownicy opracowują już niezbędną architekturę ułatwiającą płatności za pośrednictwem platformy, dla której firma powołała specjalny zespół do wspomnianych prac.

Potwierdzałyby to również dwa inne źródła zaznajomione z planami firmy, z których wynika, że ​​posunięcie to wpisuje się w plany Elona Muska dotyczące przyszłości sieci społecznościowej, zwłaszcza mówiąc o źródłach dochodów, którymi miałby teraz zarządzać zmianami w jej modelu działania.

Przedmiotowy raport potwierdza wcześniejsze publikacje, w których Twitter miałby na początku listopada 2022 r. prosić o informacje do rejestracji w FinCEN, podmiocie powiązanym z Departamentem Skarbu USA, która reguluje wszystko, co jest związane z usługami płatniczymi i transakcjami finansowymi.

Przypomnijmy, że sam Musk już wcześniej zgłaszał swoje pragnienie, aby Twitter stał się aplikacją, z której użytkownicy mogą wykonywać wszystkie swoje operacje. Obejmuje to również ewentualną integrację z usługami finansowymi, takimi jak transakcje między użytkownikami, możliwość włączania rachunków oszczędnościowych oraz korzystanie z kart debetowych.

W związku z ewentualną integracją z kryptowalutami w doniesieniach nie ustalono, czy znajdzie się miejsce na włączenie tych aktywów do ewentualnego systemu płatności, który planował wdrożyć Twitter.

Chociaż w tym planie nie ma konkretnych wzmianek, pamiętajmy, że sam Musk wyjaśnił pod koniec zeszłego roku, że dla niego „oczywiste” było myślenie, że Twitter będzie integrował płatności zarówno z walutą fiducjarną, jak i kryptowalutą.

Musk stwierdził, że kryptowaluty odegrają pewną rolę w przyszłości, jako sposób na zapewnienie, że system monetarny nie zostanie całkowicie skorumpowany. Zasadniczo stanowi konkurencję dla systemu powierniczego. Jeśli więc system fiducjarny stanie się zbyt restrykcyjny, kryptowaluty będą rosły.

Pojawienie się Muska w nowej administracji i zmiany, które stara się promować w celu odkrywania nowych źródeł dochodu, skłoniły entuzjastów i analityków do myślenia o kryptowalutach jako realnej opcji, ale skłaniając się bardziej w stronę Dogecoina , kultowego memecoina, którego potentat uważa sam jest fanem i który okazywał swoje wsparcie przy niezliczonych okazjach.

Komentarze