Twitter komentuje wczorajszy wzrost ceny bitcoina

8 470
W ciągu ubiegłej nocy byliśmy świadkami kolejnego spektakularnego wzrostu ceny bitcoina. Najpopularniejsza kryptowaluta osiągnęła cenę $8750 w zaledwie kilka godzin! Tak agresywny ruch wzbudził serię komentarzy na Twitterze.

Byk jest byczy

Niemalże 10-procentowy wzrost ceny BTC w ciągu ostatnich godzin spowodował lawinę entuzjastycznych komentarzy bardziej i mniej znanych pasjonatów kryptowalut. Dobrymi wiadomościami niemalże od razu pochwalił się The Crypto Dog – najpopularniejszy pies w świecie kryptowalut.

https://twitter.com/TheCryptoDog/status/1132785024128954369

Obok typowych dla tego zjawiska wykresów ceny, wolumenów i predykcji, na światło dzienne zaczęły wychodzić także pierwsze żartobliwe obrazki. MoonOverlord, na przykład, narzeka, że razem ze swoimi kumplami nie może świętować wzrost ceny BTC do poziomu $9000, ponieważ ta zatrzymała się na $8950 w najwyższym punkcie. Jak żyć w takiej sytuacji?

Po pierwszej fali euforii zaczęły pojawiać się także poważniejsze opinie. Max Keiser, popularny publicysta oraz twórca Hollywood Stock Exchange, spojrzał na dzisiejszy wzrost przez pryzmat całej historii bitcoina, uwzględniając także możliwe przyszłe scenariusze.

“Spadek ceny z $20.000 do $3000 za parę lat będzie ledwie widoczny na wykresach. Praktycznie nieistotny”

Oliwy do ognia dolał także Samson Mow, CSO BlockStream. Jego zdaniem bitcoin nie dba o to, co kto powiedział i czy ktoś był grzeczny czy nie. Faktycznie – historia najpopularniejszej kryptowaluty dobitnie pokazuje, że przewidzenie konkretnych ruchów BTC jest niezwykle trudne, a ta potrafi zrobić psikusa nawet największym specjalistom.

Prezent na Dzień Matki

Bitcoin to jednak nie tylko bogacenie się i wzrosty. Hannah Rosenberg, programistka i organizatorka meetupów blockchainowych pochwaliła się na swoim profilu na Twitterze, że jej ośmioletnia córka chce zostać programistką bitcoina. Dumna mama skwitowała, że najwspanialsze w technologii jest to, że z realizacją tego marzenia wcale nie trzeba czekać.

Co dalej przed bitcoinem?

Prognozy bitcoina wyglądają niezwykle obiecująco. Wielu komentatorów i analityków zakłada, że pokonanie granicy $9000 to tylko kwestia czasu, a poziom $10.000 jest w zasięgu ręki. Najświeższa analiza techniczna sytuacji na rynku kryptowalut jest już dostępna na naszym portalu tutaj.

W kontrze nie brakuje także głosów nieco bardziej sceptycznych. Kevin Godbold powstrzymuje powszechny zachwyt twierdząc, że zmiana ceny BTC w ostatnich miesiącach to zaledwie podryg martwego kota. Jak zwykle, na to kto ma rację, będziemy musieli poczekać.

Komentarze