Cena Bitcoina pokonuje kolejną barierę, BTC jest najdroższy od ponad roku!

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek trwających od 15 grudnia 2018 roku wzrostów rynek pokonał kilka istotnych oporów, wśród których najważniejsze wydawały się strefy w okolicy 4350 USD oraz 6100 USD i dotarł do 8400 dolarów, gdzie pojawiła się większa reakcja podażowa. Późniejsze spadki mimo, iż okazały się dość znaczne i dynamiczne, bo cena BTC w ciągu zaledwie dwóch dni osunęła się o niemal 25% (ponad 2 tys. USD), to jednak były jedynie chwilowym zjawiskiem. W wyniku ostatniej aprecjacji cena Bitcoina pokonała także kolejny opór w wysokości 8400 USD, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 9900 USD. W chwili obecnej cena BTC wynosi natomiast 8735 dolarów, co jest najwyższym poziomem od maja 2018 r. a więc od ponad roku.

ETH/USD – Ethereum

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs już w pierwszej połowie maja br. wybił górą z trwającej od połowy listopad 2018 r. konsolidacji. Późniejsze wzrosty dotarły w rejon kolejnego, technicznego oporu tj. strefy pomiędzy 250-270 USD, gdzie tendencja ta została zatrzymana. Póki co poziom ten nie został jednak trwale odrzucony. W dalszym ciągu wciąż prawdopodobne wydają się dwa scenariusze:

  • wybicie powyżej 270 USD mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji w rejon 360-400 USD
  • odrzucenie obecnie testowanego wsparcia mogłoby zapoczątkować korektę spadkową, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanego poziomu tj. 181 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Równie ciekawie prezentuje się obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs obił się ostatnio od wsparcia wyznaczonego przez ubiegłoroczne minima. W wyniku późniejszych wzrostów doszło już do pokonania najbliższego oporu (0,0305 BTC), którego re-test obserwujemy w chili obecnej. Biorąc pod uwagę, że wsparcie to zbiega się z mierzeniem 38,2% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się jakaś większa reakcja popytowa. Jeżeli tylko poziom ten zatrzyma trwające od kilku dni spadki, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet powrotu do wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0,0395 BTC bądź nawet 0,0415 BTC.

XRP/USD – Ripple

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ripple. W tym przypadku pojawiła się już jednak pierwsza reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie lokalnego wsparcia. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się żadna większa reakcja podażowa, notowania XRP mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0,58 USD.

XRP/BTC – Ripple

Spoglądając na notowania pary XRP/BTC zauważymy, że zgodnie z moimi wcześniejszymi projekcjami kurs osunął się w okolice 4110 satoshi. Dopiero tam pojawiła się większa reakcja popytowa. Wzrosty te nie trwały jednak zbyt długo i cena XRP nie dotarła nawet w okolice najbliższego, istotnego oporu tj. strefy pomiędzy 6100-6200 satoshi. Mimo to, od 16 maja br. znów obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania pary XRP/BTC mogłyby osunąć się w rejon poprzednich dołków. 

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, że w wyniku niedawnych wzrostów rynek pokonał techniczny opór w wysokości 225 USD, który następnie przetestowany został od góry (jako wsparcie). Tam też pojawiła się reakcja popytowa, wskutek której kurs dotarł w rejon kolejnego oporu tj. 410-420 USD. W chwili obecnej obserwujemy próbę pokonania tego poziomu i jeżeli tylko nagle nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować te starania, cena BCH mogłaby wzrosnąć nawet do 650 USD.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs oscyluje od dłuższego czasu poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0.0377 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w wyniku ostatnich wzrostów kurs dotarł w rejon niezwykle istotnej strefy oporu pomiędzy 105-110 dolarów. W chwili obecnej obserwujemy próbę pokonania tego poziomu i jeżeli tylko nagle nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować te starania, cena Litecoina mogłaby wzrosnąć nawet do 191 USD. W chwili obecnej cena LTC oscyluje natomiast nieco powyżej 113 dolarów, co jest najwyższym poziomem od czerwca 2018 roku.

LTC/BTC – Litecoin

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, której kurs testuje obecnie od dołu (jako opór) ostatnio pokonane wsparcie. Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 61,8% korekty Fibonacciego, nie wykluczone, iż w jego okolicy znów pojawiła się większa reakcja podażowa. Jeżeli tak się stanie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania ostatnich dołków tj. 0,0110 BTC. Gdyby jednak i to wsparcie zostało pokonane, wówczas notowania LTC mogłyby osunąć się nawet do 0.01 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“W krótkim okresie, rynek jest jak jednoręki bandyta, ale w dłuższej perspektywie działa jak waga.

– Benjamin Graham

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze