Trump zawiesza loty do USA z Europy… | Giełda CME zamyka parkiet…

5 046

Koronawirus sieje strach i popłoch na całym świecie. Według raportu CNBC, grupa Chicago Mercantile Exchange (CME) – druga firma, która wprowadziła Bitcoin Futures w Stanach Zjednoczonych – zawiesi handel w Chicago od 13 marca. Równocześnie Prezydent USA Donald Trump wstrzymał loty do USA z Europy na kolejnych 30 dni.

CME wskazuje na potrzebę zachowania ostrożności w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jak wiemy, rynki finansowe w Stanach Zjednoczonych zostały poważnie dotknięte wybuchem epidemii. Dow Jones Industrial Average spadł o 1500 punktów w ciągu ostatnich 24 godzin.

spadek dow jones
wykres DJI od TradingView

CME to największa na świecie giełda instrumentów pochodnych, która prowadzi handel produktami rolnymi, walutami fiducjarnymi i kryptowalutami, metalami i indeksami giełdowymi. W wydanym wczoraj oświadczeniu czytamy:

„Nie zgłoszono żadnych przypadków koronawirusa ani na parkiecie ani w budynku Chicago Board of Trade. Parkiet zostanie otwarty ponownie, gdy pojawi się więcej wskazówek medycznych na temat koronawirusa”.

Donald Trump wstrzymuje loty do USA z Europy

Prezydent Donald Trump ogłosił wczoraj wstrzymanie przyjmowania przez USA lotów z Europy. Zarządzenie wejdzie w życie w piątek o północy i pozostanie w mocy przez 30 dni. Wyjątkiem są loty z terytorium Wielkiej Brytanii.

Trump powiedział:

„Po konsultacji z naszymi najwyższymi urzędnikami rządowymi ds. zdrowia postanowiłem podjąć kilka zdecydowanych, ale koniecznych działań w celu ochrony zdrowia wszystkich Amerykanów. Aby zapobiec przedostawaniu się nowych przypadków do naszych wybrzeży, zawiesimy wszystkie podróże z Europy na 30 dni. ”

Ekonomia z koronawirusem w tle – czy jest coraz gorzej?

Kontrakty terminowe i kurs BTC spadły w obliczu powyższych wiadomości. Nie ulega wątpliwości, że będzie to miało bezpośredni wpływ na rynki finansowe i gospodarkę. Po pierwsze, zakłóci to wiele interesów, opcji handlu i podróży między Stanami Zjednoczonymi a Europą.

Jakie będą straty natury ekonomicznej? To się dopiero okaże. Bez wątpienia jednak będzie to miało znaczący wpływ na wyniki finansowe wielu firm. Rzecz jasna, natychmiastowe skutki odczują firmy oferujące połączenia lotnicze.

W chwili pisania tego tekstu kurs bitcoina wynosi 7631$:

kurs btc 12-03-2020

Co będzie dalej?

Komentarze