TRON uruchamia BitTorrent Live | Konkurencja dla Snapchata?

1 075
Powstaje nowa platforma społecznościowa do nadawania treści na żywo, typu Instagram Live Stories czy Periscope. Inicjatywa wyszła od spółki BitTorrent, przejętej przez Justina Sun’a, CEO kryptowalutowego projektu TRON.BitTorrent Live

Parę dni temu ogłoszono nowo opracowywany projekt, aplikację społecznościową przez BitTorrent, a zatem i przez zespół TRON, BitTorrent Live. Nowa platforma, zgodnie z wizją projektu TRON o zdecentralizowanym internecie oferuje nadawanie treści na żywo w aplikacji mobilnej.

BitTorrent Live to platforma społecznościowa, ściśle koncentrująca się na streamingu live. Najwięksi konkurenci, z jakimi będzie musiał się zmierzyć BitTorrent Live to Periscope, Livestream, StreamNow, Facebook Live czy Instagram Live Stories.

Jako że platforma wychodzi spod ręki Justina Sun’a, CEO TRON oraz BitTorrent nie mogło zabraknąć tu warstwy blockchainowej. W przyszłości pojawi się token BitTorrent (BTT), a w planach jest “integracja technologii blockchain w BitTorrent Live i przywrócenie prywatności oraz własności przy jednoczesnym uruchomieniu nowej metody płatności dla milionów użytkowników”.

Z podawanych informacji wynika, że przy pomocy aplikacji będzie można zarabiać, a także wydawać pieniądze, kryptowaluty. Przypuszczamy, iż będzie to działać na zasadzie “napiwków” od obserwatorów, lecz nie znamy jeszcze żadnych szczegółowych informacji.

Kto zasiądzie na TRON’ie?

Globalny rozwój platformy będzie przebiegał fazowo, aktualnie trwa wczesny dostęp do aplikacji (early access). Pełnoprawna Beta ma pojawić się w drugim kwartale 2019 roku.

CEO TRON, Justin Sun przedstawia wizję BitTorrent Live w taki sposób:

Wyobraź sobie czatowanie z Twoim ulubionym sportowcem, bycie zaabsorbowanym festiwalem muzycznym bądź spotykanie się z nowymi przyjaciółmi, którzy podzielają twoją pasję – wszystko to poprzez odpalenie aplikacji BitTorrent Live.BitTorrent to firma Justina Sun’a, przejęta w lipcu 2018 r. za 140 milionów dolarów ze 100 milionami aktywnych użytkowników. Jeżeli obie firmy obiorą właściwy kierunek, mogą stać się realnym konkurentem dla Snapchata?

Właściwie to Snapchat nie oferuje w pełni nadawania treści na żywo, BitTorrent Live to umożliwi. Czy połączenie platformy społecznościowej z technologią blockchain i płatnościami to dobry pomysł? Zapraszamy do komentowania poniżej.

Komentarze