BitTorrent zakończyło sprzedaż tokenów w 15 minut. Zebrali 7 mln dolarów

2 393

Wczoraj, tj. 28 stycznia zakończyła się sprzedaż tokenów BitTorrent (BTT) na platformie Binance LaunchPad. Tokeny BitTorrent zostały wyprzedane w zaledwie 15 minut, dzięki czemu firma TRON (właściciel BitTorrent) uzyskała 7 milionów dolarów. Rozprowadzenie tokenów odbyło się w dwóch sesjach. Pierwsza z nich stanowiła kupno za pomocą Binance Coin (BNB), a druga z użyciem kryptowaluty TRON (TRX). Łączna ilość tokenów wynosiła 50 miliardów BTT.

Cały proces odbywał się na specjalnej platformie Binance Launchpad, która została utworzona dla finansowania projektów z branży kryptowalut. Jak podaje zespół Binance, w pierwszej sesji z użyciem BNB, 23,76 miliardów tokenów zostało sprzedanych uczestnikom akcji. Pierwsza sesja została zakończona w zaledwie 13 minut i 25 sekund. W drugiej sesji została sprzedana jeszcze większa ilość tokenów, bo aż 35,64 miliardów. W tym przypadku, monety BitTorrrent w ciągu 14 minut i 41 sekund. Sesje rozpoczęto w tym samym czasie.

Akcja ta była bez wątpienia sukcesem TRON oraz Binance. Ogromny popyt na uczestnictwo w sprzedaży BTT to pierwszy powód, dla którego sprzedaż tokenów zakończyła się sukcesem. Prezes Binance, Changpeng Zhao, ogłaszał na twitterze o przeciążeniu platformy poprzez zbyt dużą ilość użytkowników. Dodatkowo, nikt nie mógł przewidzieć, że wyprzedaż skończy się w tak szybkim tempie. To wydarzenie potwierdziło, że pomimo bessy na rynku, istnieje ogromne zainteresowanie kryptowalutami.

Bittorrent kryptowaluty
źródło: pexels.com

Tron nowym właścicielem BitTorrent

W czerwcu ubiegłego roku świat obiegła informacja o sprzedaży BitTorrent. Jak się okazało, nowym nabywcą platformy został założyciel Fundacji Tron, Justin Sun. Nabył on BitTorrent  za 140 milionów dolarów. Aktualnie, BitTorrent jest powiązanym z TRON projektem blockchain do wymiany plików peer-to-peer. Ma za zadanie umożliwiać twórcom narzędzia do dystrybucji swoich treści bezpośrednio do innych odbiorców w Internecie. Warto również podkreślić, iż w czerwcu ubiegłego roku, TRON przeniósł się na własny blockchain, uniezależniając projekt od sieci Ethereum.

Nowy token BTT BitTorrent pozwoli uczestnikom sieci zachęcać ich do działań, które poprowadzą do lepszego udostępniania plików, takich jak korzystanie z szybszych sieci i umożliwianie dłuższego okresu seedowania. Seedowanie to udostępnianie swoich pobranych plików (torrentów) innym użytkownikom.

Co sądzicie o tokenach BTT? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze