TRON | Milion adresów w 6 miesięcy

1 373
23 grudnia 2018 roku, po 6 miesiącach od startu sieci TRON (TRX), odnotowano 1 000 000 stworzonych kont.


Wysoki wynik w krótkim czasie


Kilka dni temu, na Twitterze został opublikowany post niejakiego Misha Ledermana, podsumowujący ilość stworzonych adresów w sieci TRON po upływie 6 miesięcy od startu. Dane, na których opiera się Lederman pochodzą z oficjalnej strony TRON do śledzenia przebiegu transakcji, jak i z analizy statystyk blockchaina sieci TRX. Wynik po 184 dniach od startu wynosi 1 000 000 adresów. W najlepszym dniu sieć zarejestrowała aż 44 000 nowych użytkowników.

https://twitter.com/mishalederman/status/1077276599383457792

Lederman, publikując post z danymi, jednocześnie porównuje sytuację do startu sieci Ethereum, kiedy osiągnęła ona taką ilość użytkowników jak TRON. Tutaj również, przedstawiając dane ze strony śledzącej sieć Ethereum jesteśmy w stanie powiedzieć, że milion użytkowników (adresów, kont, portfeli) osiągnięto 22 stycznia 2017 roku, a to daje 542 dni od startu sieci (18 miesięcy).

Widząc opublikowany tweet Ledermana możemy założyć, że obie monety (sieci) są w stosunku do siebie mocno konkurencyjne. Opinie publikowane przez zwolenników TRX, której oficjalny start sieci nastąpił w czerwcu tego roku głoszą, że Ethereum nie zdoła odeprzeć ekspansji sieci TRON na polu szybkości transakcji, braku opłat transferowych, czy znacznie większej skalowalności.

Sam CEO projektu, Justin Sun jakiś czas temu na swoim Twitterze zdradzał plany budowy funduszu pomocowego w celu wsparcia deweloperów ETH i EOS. Sun spodziewa się upadku obu sieci i sugeruje, że zanim deweloperzy przeniosą się do pracy nad siecią TRON, warto ich wspomóc. Tweet z założenia jest żartem, ale obserwujemy wyraźnie silną konkurencję wobec Ethereum.Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, jak działa sieć TRON (TRX) i poznać ją bliżej, zapraszam tutaj. W skrócie TRON ma na celu zdecentralizować Internet. Ma się to odbywać w wielu aspektach m.in. dostępu do bezpłatnej rozrywki bez cenzury, tworzenia tokenów personalnych, czy zawierania smart contracts.

Fakty


Istnieje kilka faktów, które mogą tłumaczyć taki wynik sieci TRON w owym czasie oraz gorszy, wydawałoby się, wynik sieci Ethereum.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę to rozwój sieci TRX w najlepszym dotychczas okresie branży kryptowalut i blockchain. Ethereum nie miało tego szczęścia, stworzyli własną drogę, uruchamiając pierwszą platformę obsługującą smart contracts. Kiedy startowało Ethereum, mało kto w ogóle słyszał o kryptowalutach.

Druga rzecz to rzekomy start sieci TRON w czerwcu 2018 roku. Oficjalna premiera odrębnej już wtedy sieci rzeczywiście miała wówczas miejsce, ale należy pamiętać, że pierwszy blok został wydobyty już w sierpniu 2017 roku. Zanim Tronix wystartował ze swoją siecią, mieścił się na platformie Ethereum jako token TRX.  Idąc dalej tym tropem wiemy, że Ethereum przed wydobyciem pierwszego bloku w lipcu 2015 roku nie miał szansy zdobyć wcześniej zbyt wielu zwolenników.

Warto wspomnieć, że obecna ilość adresów na platformie TRON wynosi już ponad 1 070 000 adresów, a ETH notuje na tę chwilę 50-krotność tej liczby (tj. ponad 51 milionów adresów!).

Jak myślicie, czy TRON osiągnął dobry wynik? Czy porównywanie tej sieci do ETH ma sens? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze