Trezor – fałszywe portfele sprzętowe zalewają rynek

Producent portfela sprzętowego Trezor ostrzega klientów o rozpowszechniającej się metodzie kradzieży kryptowalut. Oszuści coraz częściej i precyzyjniej podrabiają portfele sprzętowe.

Trezor, znany ze swoich flagowych portfeli sprzętowych Trezor One oraz Trezor Model T, powiedział, że grupa pozbawionych skrupułów ludzi rozpowszechnia „jeden do jeden egzemplarz Trezor One”. Używają go jako medium do kradzieży pieniędzy, a przy tym niszczą renomę marki, czyli bezpiecznego portfela do kryptowalut. Firma przyzwyczaiła się do podróbek i klonów swojego sprzętu, jednakże ostatnimi czasy zaskoczeni są faktem dokładności, z jaką oszuści wykonują portfele.

Według Trezora fałszywy portfel powiela prawdziwy sprzęt, aż do rdzenia, co utrudnia odróżnienie go od oryginału.

Podróbki stanowią zagrożenie bezpieczeństwa dla funduszy kryptowalut i innych cyfrowych zasobów użytkowników, którzy zawierzyli swoje środki nabytemu portfelowi, zauważyła firma pisząc:

„Nie powierzyłbyś swoich pieniędzy komuś, kto już cię raz oszukał, sprzedając ci inny produkt, niż myślałeś, że kupujesz. Dlatego zalecamy, aby nie używać tego urządzenia i zgłaszać go nam, co pomoże w walce z oszustwami.”

Fałszywy a oryginalny portfel – różnice

Podobnie jak w przypadku podróbek ubrań, fałszywy Trezor One często sprzedawany jest ze zniżką. To powinna być pierwsza czerwona lampka dla Ciebie.

Oryginalna pieczęć holograficzna Trezor One (po prawej) w odróżnieniu od fałszywej pieczęci holograficznej (po lewej).

Fałszywe hologramy są często bardzo podobne do tych używanych w starszych opakowaniach. Jeśli kupiłeś swoje urządzenie w sklepie Trezora lub u jednego z autoryzowanych sprzedawców w 2017, lub 2016 roku, to przeważnie są duże szanse, że nie ma czym się martwić i Twoje urządzenie jest oryginalne.

Źródło: blog.trezor.io

Gdzie kupować?

Z racji dodania ostatnio przez Trezora nowych kryptowalut do swojego portfela wiele osób może być zainteresowanych nabyciem takiego produktu. Najprostszym sposobem zdobycia oryginalnego Trezor One jest kupienie go w sklepie Trezor,  Amazon lub u oficjalnych sprzedawców. Zachowaj szczególną ostrożność, kupując na innych rynkach, takich jak eBay, Taobao, AliExpress lub w innych nieznanych miejscach. Jeśli nie masz pewności co do autentyczności sprzedawcy, zawsze korzystaj z oficjalnych źródeł, a uchroni Cię to przed utraceniem swoich kryptowalut.

Komentarze