Transparentne giełdy na CoinMarketCap. Jest ich 70%

Według portalu coinmarketcap, większość wylistowanych giełd dostarczyła dane zgodne z polityką promującą transparentność. Transparentne giełdy uczyniły to na prośbę portalu.

CoinMarketCap na szpicy

Informacja ta oznacza zakończenie pierwszej fazy programu DATA, dotyczącego wiarygodności danych i przejrzystości podmiotów branży kryptowalut. Dzięki temu projektowi, użytkownicy strony będą mogli łatwiej wyciągać wnioski z dostępnych na stronie danych.

“Nowe i szczegółowe kryteria dotyczące listingu przekażą giełdom konkretne i przejrzyste informacje dla każdego, kto będzie chciał pojawić się CoinMarketCap, komentuje dyrektor marketingu Carylyne Chan.

Giełdy, które obecnie znajdują się na CMC, zostały poproszone o uzupełnienie informacji w ciągu 45 dni (od 1 maja). Portal potwierdził, że ponad 70% wszystkich zarejestrowanych giełd przekazało wymagane informacje.

“Jesteśmy niezwykle zadowoleni ze wsparcia dla inicjatywy DATA. Dzięki przekazanym danym chcemy wprowadzać więcej znaczących analiz  i metryk dla naszych użytkowników. Liczymy, że wyposażenie w informacj zachęci ich do przeprowadzania własnych badań”

https://twitter.com/CoinMarketCap/status/1140798642355351558

Co z resztą?

Podmioty, które nie przekazały wymaganych informacji nie zostaną uznane za transparentne giełdy. Ponadto będą one wyświetlane pod tymi, które dopełniły wcześniej wymienionych wymogów. Oczywiście, przesłanie informacji w późniejszym terminie spowoduje powrót konkretnej giełdy na wcześniejsze miejsce.

Coinmarketcap kładzie silny nacisk na transparentność nie tylko w zakresie listowania giełd, ale także jeśli chodzi o wewnętrzne strategie firmy. Dobrym tego przykładem jest publikacja przepisów dotyczących polityki usuwania danych platform z rejestru. Niektóre z nich dotyczą niskiej płynności, podejrzanej lub nielegalnej aktywności, zaprzestania działalności, informacji i zachowań wprowadzających.

Transparentne giełdy i ich przyszłość

Coinmarketcap przygotowuje się do pierwszego spotkania ze swoimi partnerami w inicjatywie DATA. Posiedzenie odbędzie się w lipcu. Poruszone tam tematy będą dotyczyć głównie standaryzacji definicji, tickerów, a także przekazywania danych za pośrednictwem API. CMC zapowiada też, że nie będzie to koniec zbierania danych. Faza druga inicjatywy DATA zgromadzi od platform kolejne informacje.

Transparentne giełdy to hasło, które dla wielu inwestorów jest uosobieniem fantazji. Dotychczas brakowało zaufanego, niezależnego ośrodka, który monitorowałby zachowania giełd. Działania coinmarketcap pokazują, że bezpieczniejsza przyszłość jest jednak możliwa.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze