Transakcje kryptowalutowe bez dostępu do internetu- Dash Text

1 215
Projekt Dash ogłosił uruchomienie Dash Text. Nowa usługa umożliwia zawieranie transakcji kryptowalutowych bez dostępu do internetu lecz przy użyciu SMS-a.  Usługa powstała z myślą o obywatelach Wenezueli, którzy na co dzień korzystają z kryptowalut ale nie posiadają dostępu do internetu i smartfonów.

Kryptowaluty lekarstwem na hiperinflacje

Po kilku miesiącach hiperinflacji, które sprawiły, że bolivar stał się praktycznie bezwartościowy, Wenezuelczycy zaczęli powszechnie korzystać z kryptowalut jako aternatywnej metody płatności. Dash chce wykorzystać dużą powszechność kryptowalut w Wenezueli i udostępnić możliwość uczestniczenia milionom  obywateli tego kraju w gospodarce kryptograficznej. Rozwiązanie Dash Text mające udostępnić kryptowalutę w kraju gdzie dostęp do internetu stanowi problem zostało zbudowane we współpracy z BlockCypher. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach blockchain, które umożliwiają użytkownikom korzystanie z wielu kryptowalut za pośrednictwem jednej platformy.

Dash Text

Obecnie, podczas testów beta, Dash Text umożliwi użytkownikom Movistar i Digitel – największym operatorom telekomunikacyjnym w Wenezueli – dostęp do usług Dash za pomocą prostego pięciocyfrowego skrótu.

Mówiąc o wyjątkowym zapotrzebowaniu, które dało początek Dash Text, Bradley Zastrow, Globalny Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Dash Core, powiedział:

„Wenezuelczycy mieszkający za granicą wysyłają rocznie przekazami pieniężnymi do ojczyzny 2 miliardy dolarów. Proces ten często trwa zbyt długo i kosztuje zbyt wiele, co czyni go ogromnym problemem dla wielu użytkowników. Dzięki Dash Text dostarczamy prawdziwe rozwiziązanie problemu wielu ludzi. Ludzie potrzebują łatwych i tanich sposobów wysyłania pieniędzy do domu, a my zrobiliśmy to w sposób, który rozszerza ekosystem Dash dla tych, którzy nie mają smartfonów! Dash Text oferuje idealne rozwiązanie, dzięki któremu każdy może stać się częścią rodziny Dash, niezależnie od tego, do kogo należy telefon. „

Zgodnie z zapowiedzią, aby zarejestrować się w Dash Text, użytkownicy powinni wysłać SMS o treści „DASH” do 22625, a następnie inny SMS z napisem „CREAR”, który utworzy ich portfel Dash. Po wykonaniu tej czynności użytkownicy będą mogli bezproblemowo wysyłać i odbierać wiadomości Dash za pośrednictwem wiadomości SMS.

W sierpniu informowaliśmy, że cena Dash’a wzrosła o 26%, po ogłoszeniu współpracy z Kripto Mobile oraz, która ma być bardzo silnym impulsem adopcyjnym krytpowaluty w Ameryce Łacińskiej.

Komentarze