TOP 3 kopalni kryptowalut na świecie

6 162
Dziś poznacie trzy najbardziej cenione kopalnie kryptowalut, według głosowania World Digital Mining Summit 2019. Zwycięzcy, kopalnie zostaną nagrodzeni wejściówką VIP na tegoroczną konferencję oraz otrzymają oficjalny certyfikat najlepszej z kopalni. Poznajcie lokacje, pojemność, warunki, historię oraz dostępność slotów TOP 3 kopalni kryptowalut na globie.

Etix

Jedna z większych kopalni kryptowalut (mining farm) na świecie znajduje się w miejscowości Blönduós na Islandii. Pojemność Etix jest obecnie obciążona na poziomie 40 MW energii elektrycznej, lecz są w stanie nawet potroić tę wartość.

Znajduje się tam 25 000 urządzeń Antminer S9. Dostępność slotów: 8 MW jest gotowe do podłączenia sprzętu od zaraz, z kolei 30 MW może zostać aktywowane w krótkim czasie. 

Islandia wydaje się odpowiednim miejscem na uruchomienie kopalni kryptowalut. Średnio w roku panuje tam temperatura w zakresie od -10°do 13°C. Stwarza to perfekcyjne warunki dla takiej kopalni, ponieważ chłodzenie odbywa się w 100% ekologicznie i za darmo przy pomocy sił natury. Powietrze jest jedynie w prosty sposób filtrowane, zanim trafi na kopalnię. 

Właściciele takiej kopalni muszą jednak borykać się z innymi problemami w tamtym rejonach. Musieli oni opracować specjalne mechanizmy zabezpieczające urządzenia przed zbyt niskimi temperaturami, a także wzmożonym wiatrem i śniegiem.

kopalnia kryptowalut
kopalnia kryptowalut

TeslaWatt

Położona w małym miasteczku Gardnerville w stanie Nevada kopalnia może cieszyć się równie sprzyjającym klimatem, który nie wymaga używać systemu chłodzenia, a tym samym korzystania z energii elektrycznej w tym celu. Średnia temperatura w cieplejszych miesiącach w tamtej strefie wynosi ponad 10°C, w zimniejszych są to nawet -2°C.

Powietrze w Nevadzie jest bardzo suche, co sprawia, że TeslaWatt może wykorzystywać system chłodzenia wyparnego. Piszą, że jest to przełom w wydajności i kosztach kopalni.

Obecnie kopalnia operuje na 4 MW energii, dostępność slotów to 400 kW, a w samej kopalni funkcjonuje 3000 świeżych urządzeń.

kopalnia kryptowalut

DMG

Ostatnia kopalnia kryptowalut, którą chcemy Wam dziś przedstawić do DMG, zlokalizowana na kanadyjskiej prowincji – Kolumbia Brytyjska. 

Pojemność DMG, tamtejsza rozdzielnia obecnie operuje na 85 MW mocy, co może być bezproblemowo zwiększone nawet dwukrotnie. Kopalnia rozpoczęła pracę w listopadzie 2018 roku, a obecnie obsługuje 10 000 urządzeń GPU (przede wszystkim S9, A9, T1).

Dostępność slotów w tejże kopalni kryptowalut to 20 000 (dla S9 i połowa tej liczby dla S17). Z kolei na zewnątrz budynku kopalni znajdują się specjalnie do tego celu zaprojektowane kontenery, w których pomieści się jeszcze 10 000 takich urządzeń. 

Jeśli chodzi o warunki, kopalnia korzysta z chłodzenia wyparnego, powietrzne jest tam filtrowane, a wszystko zarządzane jest przez automatyczne oprogramowanie.  

kopalnia kryptowalut
kopalnia kryptowalut

Która kopalnia najbardziej przypadła Wam do gustu? Chcielibyście poznać więcej tego typu kopalni? Zapraszam do komentowania.

Komentarze