TOP 3 kopalni kryptowalut na świecie

Dziś poznacie trzy najbardziej cenione kopalnie kryptowalut, według głosowania World Digital Mining Summit 2019. Zwycięzcy, kopalnie zostaną nagrodzeni wejściówką VIP na tegoroczną konferencję oraz otrzymają oficjalny certyfikat najlepszej z kopalni. Poznajcie lokacje, pojemność, warunki, historię oraz dostępność slotów TOP 3 kopalni kryptowalut na globie.

Etix

Jedna z większych kopalni kryptowalut (mining farm) na świecie znajduje się w miejscowości Blönduós na Islandii. Pojemność Etix jest obecnie obciążona na poziomie 40 MW energii elektrycznej, lecz są w stanie nawet potroić tę wartość.

Znajduje się tam 25 000 urządzeń Antminer S9. Dostępność slotów: 8 MW jest gotowe do podłączenia sprzętu od zaraz, z kolei 30 MW może zostać aktywowane w krótkim czasie. 

Islandia wydaje się odpowiednim miejscem na uruchomienie kopalni kryptowalut. Średnio w roku panuje tam temperatura w zakresie od -10°do 13°C. Stwarza to perfekcyjne warunki dla takiej kopalni, ponieważ chłodzenie odbywa się w 100% ekologicznie i za darmo przy pomocy sił natury. Powietrze jest jedynie w prosty sposób filtrowane, zanim trafi na kopalnię. 

Właściciele takiej kopalni muszą jednak borykać się z innymi problemami w tamtym rejonach. Musieli oni opracować specjalne mechanizmy zabezpieczające urządzenia przed zbyt niskimi temperaturami, a także wzmożonym wiatrem i śniegiem.

kopalnia kryptowalut
kopalnia kryptowalut

TeslaWatt

Położona w małym miasteczku Gardnerville w stanie Nevada kopalnia może cieszyć się równie sprzyjającym klimatem, który nie wymaga używać systemu chłodzenia, a tym samym korzystania z energii elektrycznej w tym celu. Średnia temperatura w cieplejszych miesiącach w tamtej strefie wynosi ponad 10°C, w zimniejszych są to nawet -2°C.

Powietrze w Nevadzie jest bardzo suche, co sprawia, że TeslaWatt może wykorzystywać system chłodzenia wyparnego. Piszą, że jest to przełom w wydajności i kosztach kopalni.

Obecnie kopalnia operuje na 4 MW energii, dostępność slotów to 400 kW, a w samej kopalni funkcjonuje 3000 świeżych urządzeń.

kopalnia kryptowalut

DMG

Ostatnia kopalnia kryptowalut, którą chcemy Wam dziś przedstawić do DMG, zlokalizowana na kanadyjskiej prowincji – Kolumbia Brytyjska. 

Pojemność DMG, tamtejsza rozdzielnia obecnie operuje na 85 MW mocy, co może być bezproblemowo zwiększone nawet dwukrotnie. Kopalnia rozpoczęła pracę w listopadzie 2018 roku, a obecnie obsługuje 10 000 urządzeń GPU (przede wszystkim S9, A9, T1).

Dostępność slotów w tejże kopalni kryptowalut to 20 000 (dla S9 i połowa tej liczby dla S17). Z kolei na zewnątrz budynku kopalni znajdują się specjalnie do tego celu zaprojektowane kontenery, w których pomieści się jeszcze 10 000 takich urządzeń. 

Jeśli chodzi o warunki, kopalnia korzysta z chłodzenia wyparnego, powietrzne jest tam filtrowane, a wszystko zarządzane jest przez automatyczne oprogramowanie.  

kopalnia kryptowalut
kopalnia kryptowalut

Która kopalnia najbardziej przypadła Wam do gustu? Chcielibyście poznać więcej tego typu kopalni? Zapraszam do komentowania.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze