To może być idealny moment na wejście w rynek bitcoina

13 492

Bakkt już od roku jest postrzegany jako przyszły katalizator przyjęcia bitcoina na Wall Street, biorąc pod uwagę jego regulowany charakter i fizycznie rozliczane kontrakty.

Wczoraj Bakkt ujawnił, że jeden z najważniejszych elementów przygotowań jest już na swoim miejscu. Dosłownie kilka dni dzieli Bakkt od uruchomienia systemu bezpiecznego przechowywania BTC dla klientów. Przypomnijmy, że Bakkt otrzymał niedawno zielone światło na start platformy dziennych i miesięcznych BTC futures, a sama premiera będzie miała miejsce 23 września. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, „cierpliwy” kapitał instytucjonalny zostanie wkrótce odblokowany i wreszcie trafi na rynki kryptowalut.

Bakkt jako katalizator dla rynku bitcoina

Jak zauważył Mike Novogratz, kurs bitcoina od miesięcy porusza się w określonym zasięgu i przez większość czasu krąży w dolnej części tego zakresu. Wydaje się zatem, że inwestorzy mogą więc czekać na zmianę wiatru, aby podjąć decyzję, czy wrócić na rynek lub w ogóle po raz pierwszy wejść w kryptowaluty.

Bakkt podaje im do tego idealny pretekst i timing. Może też okazać się impulsem do realnej zmiany zasad gry na rynku bitcoina.

Sam Doctor stwierdził niedawno, że „Bakkt może być ogromnym katalizatorem instytucjonalnego uczestnictwa w rynku kryptowalut”.

Instytucje wciąż szukają nowych miejsc do ulokowania kapitału

Teraz bardziej niż kiedykolwiek duzi inwestorzy szukają miejsca do zaparkowania kapitału, a rynek bitcoina oferuje zwroty, które nie są jak żadna inna klasa aktywów na świecie. Przykładem takiego postrzegania sprawy jest fundusz Pantera, od którego jeszcze wczoraj usłyszeliśmy:

„Jeśli możesz znaleźć aktywo, który przez osiem lat ma roczną stopę wzrostu wynoszącą 235% i zasadniczo zerową korelację z czymkolwiek innym, powinieneś go mieć. To najprostszy sposób na opisanie tego, dlaczego blockchain powinien być w portfelu”.

źródło: tutaj

Już niebawem przekonamy się, czy rzeczywiście coś zmieni się od następnego tygodnia, kiedy Bakkt zacznie przechowywać bitcoiny dla dużych inwestorów. Czy rynek bitcoina przeżyje wówczas swój renesans?

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają 

Komentarze