Tether mógł być podwójnie wydawany

1 803
Chińskie firma  zajmująca się cyber bezpieczeństwem SlowMist w dniu 28.06.2018 wykryła lukę pozwalającą na podwójne wydawania  środków kryptowaluty  Tether (USDT).

SlowMist poinformował za pośrednictwem Twittera, że byli w stanie wysłać USDT na giełdę (nie podano nazwy giełdy)  bez poprawnych wartości pól w transakcji. Oznacza to, że osoby mogą otrzymać tokeny bez ich wysłania, czyli środki mogły zostać wydawane podwójnie.

Po tweecie z SlowMist, założyciel OmniLayer, platformy, na której utworzono USDT, zaproponował wyjaśnienie błędu:

„Wydaje mi się, że to, co się stało, polega na tym, że giełda nie sprawdzała ważnej flagi transakcji. Zaakceptowali transakcję z valid = false (której nie powinni mieć), a następnie druga transakcja „podwójnego wydania” miała wartość true, która również została zaakceptowana. Błąd polegał na błędnej integracji wymiany.”

 

Obserwator Crypto CryptoMedication opublikował zdjęcie błędu.

OKEx jest bezpieczna

Druga największa na świecie giełda pod względem obrotów, OKEx, zamieściła oświadczenie dotyczące błędu. Giełda poinformowała, że przeprowadziła serię testów, w chwili kiedy została powiadomiona o luce przez SlowMist, po czym stwierdziła, że OKEx nie jest „narażony na tę lukę”.

Według CryptoMedication, możliwość podwójnego wydawania środków ma poważne konsekwencje, ponieważ:

„luka mogła być wykorzystywana wielokrotnie”.

 

Crypto Medication dodaje, że „wydaje się być problemem wymiany … bardziej niż kwestią  Tether …”

Ostanie dodrukowanie Tether

W tym tygodniu Tether wydał 250 milionów nowych tokenów, które w założeniu mają mieć pełne pokrycie  w dolarze Amerykańskim. Pod koniec marca Tether wydał 300 milionów tokenów, co doprowadziło do niewielkiego wzrostu cen Bitcoin (BTC). W ostatnim czasie 25.06.2018 pojawił się raport, w którym badacze z University of Texas stwierdzili, że USDT został wykorzystany jako instrument do manipulacji cenami BTC w 2017 roku. Odnaleziona luka może mieć poważne konsekwencje rynkowe ponieważ stablecoin odgrywa istotną rolę dla płynności rynku.

Komentarze