Tesla otwarta na zakup Bitcoina w przyszłości!

2 184

W środę Tesla producent pojazdów elektrycznych ujawniła w swoim raporcie, że sprzedała 75% swoich posiadanych Bitcoinów w drugim kwartale tego roku, dodając $936 mln fiat do swojego bilansu.

Podczas telekonferencji z inwestorami CEO Tesli Elon Musk powiedział, że sprzedaż „nie powinna być traktowana jako werdykt w sprawie Bitcoina”, wyjaśniając, że ruch ten był spowodowany obawami o płynność, biorąc pod uwagę ciągłe blokady COVID-19 w Chinach.

„Powodem, dla którego sprzedaliśmy część naszych Bitcoinów, było to, że nie byliśmy pewni, kiedy złagodzą blokady Covidowe w Chinach. Dlatego ważne było dla nas maksymalizowanie naszej pozycji gotówkowej […] Z pewnością jesteśmy otwarci na zwiększenie naszych zasobów Bitcoina w przyszłości”.

Zapytany przez inwestorów czy uważa Bitcoina za długoterminową inwestycję, Musk powiedział, że kryptowaluty są „pobocznym tematem” a główny cel Tesli to „przyspieszenie nadejścia stabilnej energii”.

„Kryptowaluty nie są czymś, o czym często myślimy” – powiedział.

Eksperci z branży kryptograficznej są w dużej mierze niewzruszeni decyzją Tesli o sprzedaży 75% swoich zasobów BTC, twierdząc, że jest to dość typowa strategia dla firm mających na celu poprawę przepływów pieniężnych podczas spowolnienia gospodarczego.

Markus Thielen, dyrektor ds. inwestycji w singapurskiej firmie zarządzającej aktywami cyfrowymi IDEG, powiedział Cointelegraph, że Tesla prawdopodobnie sprzedała swojego Bitcoina, ponieważ był „postrzegany jako odwrócenie uwagi od podstawowej działalności”.

„Nie zdziwiłbym się, gdyby Tesla nadal podkupywała BTC, gdy ten się ustabilizuje, w przeciwnym razie sprzedali by 100%”.

Ekspert Findera, Kylie Purcell, wyjaśniła, że producent samochodów elektrycznych nie był osamotniony w swojej decyzji o „wzmocnieniu kapitału w walutach gotówkowych”.

„W czasach, gdy świat zmierza w kierunku spowolnienia gospodarczego i prawdopodobnie recesji, nie jest niczym niezwykłym, że inwestorzy i firmy przenoszą kapitał z bardziej niestabilnych aktywów do waluty fiducjarnej” – zauważyła.

Szef partnerstw strategicznych Swyftx, Tommy Honan, powiedział Cointelegraph, że decyzja Tesli o zakupie Bitcoina w zeszłym roku była „tak ważnym momentem, jaki można sobie wyobrazić dla aktywów cyfrowych […] Prawie dało to innym firmom pozwolenie na umieszczenie kryptowalut w swoich bilansach a od tego momentu na rynek wpłynęło wielu dużych inwestorów instytucjonalnych, a także małe i średnie firmy”.

„Musk powiedział, że sprzedaż nie była werdyktem w sprawie Bitcoina, tylko grą gotówkową i wygląda na to, że rynek uwierzył mu na słowo. Cena Bitcoina ustabilizowała się w ciągu ostatnich 24 godzin i bylibyśmy zaskoczeni, gdyby inni wielcy inwestorzy poszli w jego ślady, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną cenę Bitcoina.”

Na moment pisania tego artykułu widzimy spadek BTC poniżej $23k ze wczorajszych szczytów w okolicach $24.2k. Wydaje się, że przedstawione argumenty sprzedaży BTC przez Teslę są dość logiczne dla inwestorów dlatego rynek przyjął tą informację dość spokojnie bez większej fali wyprzedaży.

Zobacz też:

>>Źródło<<

Komentarze