Terra Classic (LUNC) wzrosła we wrześniu o 250% a Bitcoin powrócił powyżej 20 000$

Terra Classic (LUNC) wzrosła we wrześniu o 250%

Hałas wokół usługi stakingu Terra Classic i nowej funkcji spalania żetonów pomaga napędzać rajd LUNC.

Terra Classic (LUNC) we wrześniu wyprzedziła wszystkie czołowe kryptowaluty, zyskując prawie 100% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Terra Classic przewyższa wzrostami rynek kryptowalut

Token wzrósł o ponad 250% od początku miesiąca, osiągając 0,000594 $ 8 września, co jest najlepszym rekordowym poziomem. Podczas gdy Bitcoin (BTC) spadł o 4%, a Etherum (ETH) zyskał tylko 3,5% w tym samym okresie.

Zyski na rynku Terra Classic pojawiły się pomimo jego powiązania z nieistniejącym tokenem Terra (LUNA), projektem o wartości 40 miliardów dolarów, który upadł w maju. Terra Classic to rebrandingowa wersja tego samego projektu Terra i dlatego od debiutu była przedmiotem sceptycyzmu ze strony analityków i inwestorów.

Jednak handlowcy ignorowali takie ostrzeżenia w ostatnich tygodniach, a lawina fundamentalnych katalizatorów skłoniła ich do zakupu LUNC.

Usługa obstawiania

Nowa usługa obstawiania została uruchomiona w sieci Terra Classic 27 sierpnia, będąc pierwszym ważnym sygnałem trwającej zwyżki cen LUNC.

Według LuncStaking_Bot, użytkownicy postawili na Terra Classic ponad 610 miliardów LUNC przy podaży netto wynoszącej 6,9 biliona jednostek. Innymi słowy, prawie 9% całkowitej podaży LUNC zostało wycofanych z obiegu.

Dane z StakingRewards pokazują, że obstawianie Terra Classic zwraca się użytkownikom z roczną wydajnością 37,8% i znajduje się wśród najwyższych wypłat w branży kryptograficznej.

Wyższe zwroty mogły odegrać kluczową rolę w zwiększeniu popytu na LUNC, powodując wzrost ceny tokena o ponad 450% od czasu uruchomienia usługi stakowania, jak pokazano na poniższym wykresie.

Spalanie tokena LUNC

Oprócz obstawiania, twórcy Terra Classic wprowadzili również mechanizm wypalania tokenów, aby zwiększyć niedobór LUNC.

Członek społeczności Terra Classic, Edward Kim, zaproponował nałożenie na początku września 1,2% podatku od transakcji LUNC on-chain. Sytuacja ta powoduje, że cześć LUNC zostanie trwale usunięta z obiegu.

https://twitter.com/TheMoonHailey/status/1567556431833866240?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1567556431833866240%7Ctwgr%5Ebb270553930fa46d2837fa91992cb9b9588d6d0b%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fhere-s-why-terra-classic-price-has-soared-by-250-in-september

Co ciekawe, według LUNC Burner istnieje już mechanizm spalania LUNC, który na stałe usunął z obiegu ponad 3,6 miliarda tokenów.

Przed nami ogromne ryzyko wypadku

Niemniej jednak niektóre wskaźniki techniczne pokazują, że wzrost cen LUNC jest zagrożony korektą w najbliższym czasie. Obejmują one dzienny wskaźnik siły względnej (RSI), który przekroczył 90 8 września, poziom skrajnego wykupienia, po którym zwykle następuje korekta ceny.

Ponadto ostatnim wzrostom LUNC towarzyszą niższe wolumeny, co sugeruje, że inwestorzy nie są przekonani co do długowieczności rajdu cenowego.

Bitcoin w ciągu ostatniej doby powrócił powyżej 20 000 USD

Bitcoin rośnie ponad 6 % i zbliża się do poziomu 21000$. Zbiega się to z udaną obroną w okolicach 18600 $ oraz ze zbliżającym się terminem Merge, który na pewno będzie rozgrywany.

Okoliczności krótkoterminowe sprzyjają spekulacyjnym ruchom a obecnie ruchom wzrostowym.

Nie bez znaczenia jest też sytuacja na Ukrainie z której napływają medialnie dobre informacje o udanej kontrofensywie Ukrainy.

Więc weekend będzie ciekawy i obu z dużą zmiennością na szerokim rynku.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx