Tajwan wykorzysta technologię Web 3.0 w walce z chińskimi cyberatakami

Tajwan wykorzysta technologię Web 3.0 w walce z chińskimi cyberatakami

Urzędnicy na Tajwanie przygotowują się do oficjalnego otwarcia nowego biura Ministerstwa Cyfryzacji (MODA) 27 sierpnia w związku z eskalacją napięć między Chinami a krajem wyspiarskim położonym na zachodnim krańcu Oceanu Spokojnego.

Jego uruchomienie jest częścią wielopłaszczyznowego podejścia zaprojektowanego w celu ochrony przed chińskimi cyberatakami, które nasilają się w ostatnich miesiącach w związku z wizytami amerykańskich dyplomatów wysokiego szczebla, w tym kongresmenki Nancy Pelosi.

Nowe ministerstwo będzie odpowiadać za polityki związane z informacją, telekomunikacją, komunikacją, bezpieczeństwem informacji i Internetem, a bezpieczeństwo informacji stanie się obecnie najpilniejszym problemem.

Według minister Audrey Tank, która została wybrana na szefa nowego ministerstwa, technologia Międzyplanetarnego Systemu Plików (IPFS) zostanie włączona do jego systemu, aby wzmocnić możliwości cyberbezpieczeństwa kraju w wojnie informacyjnej z Chinami.

IPFS jest uważany za część ewolucji Web 3.0, ponieważ protokół działa jako sieć peer-to-peer do przechowywania i udostępniania danych w rozproszonym systemie plików. Aby to osiągnąć, protokół wykorzystuje adresowanie treści, aby jednoznacznie identyfikować każdy plik w globalnej przestrzeni nazw łączącej wszystkie urządzenia komputerowe.

Tang podkreśliła niezmienną naturę nowej integracji, komentując, że”

„Wykorzystuje strukturę Web3, która jest powiązana z globalną społecznością blockchain i globalną siecią szkieletową Web2. Jest mało prawdopodobne aby w złośliwym ataku można było usunąć wszystko od Etherum po NFT.”

Zdecentralizowane sieci, takie jak IPFS, okazały się skuteczne w zwalczaniu rozproszonych ataków typu odmowa usługi (DDoS), które w ostatnich miesiącach stały się preferowaną metodą ataków na Tajwan przez Chiny.

Po wizycie Pelosi na początku sierpnia Tang powiedziała, że cyberataki na jednostki rządowe Tajwanu przekroczyły 15 000 gigabitów, co jest liczbą 23 razy wyższą niż poprzedni dzienny rekord.

Kilka rządowych stron internetowych, w tym biuro prezydenckie, było celem zagranicznych cyberataków, z których według władz niektóre z nich zostały prawdopodobnie uruchomione przez Chiny i Rosję.

Rzecznik tajwańskiego gabinetu Lo Ping-Cheng wskazał, że elektrownie i lotniska były centralnym punktem dla zwiększonych środków bezpieczeństwa, wraz ze zwiększonym poziomem czujności w zakresie cyberbezpieczeństwa we wszystkich urzędach rządowych.

Integracja technologii IFPS przez MODA demonstruje jedno z wielu korzystnych zastosowań technologii rozproszonej księgi rachunkowej i blockchain oraz podkreśla dodatkowe bezpieczeństwo, jakie mogą zapewnić sieci peer-to-peer.

Patrząc z szerszej perspektywy, dotychczasowy związek Tajwanu z kryptowalutami był nieco miłością nienawiści, a kraj ten niedawno wprowadził pośredni zakaz kupowania kryptowalut za pomocą kart kredytowych po tym, jak jego główny regulator finansowy porównał kryptowaluty z hazardem online.

Z drugiej strony kraj nadal pilnie pracuje nad własną cyfrową walutą banku centralnego, która jest obecnie rozprowadzana w ramach programu pilotażowego do pięciu tajwańskich banków w celu szerszej dystrybucji.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://www.kitco.com/news/2022-08-26/Taiwan-to-utilize-Web-3-0-technology-in-its-ba

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx