Steve Wozniak został współzałożycielem firmy z branży blockchain

1 093

Steve Wozniak, współzałożyciel oraz główny projektant i konstruktor Apple, został współzałożycielem firmy EQUI Global. Jest to fundusz typu venture capital wykorzystujący technologię blockchain, oparty na platformie Ethereum. Wozniak jest ogromnie podekscytowany swoim nowym projektem, który wykorzystuje blockchain. Jak sam twierdzi, widzi niezwykle duży potencjał w wykorzystaniu blockchainu. 

EQUI Global jest firmą typu venture capital, opartą na platformie Ethereum. Zgodnie z informacjami prasowymi, Wozniak stanie na czele inwestycji technologicznych firmy i pomoże jej znaleźć „technologiczne gwiazdy jutra”. Będzie również mentorem dla przedsiębiorców i ich trenerem. Zdaniem Wozniaka, zespół obserwuje 20 różnych firm przed oficjalnym wprowadzeniem na rynek. Gdy przedsiębiorstwa znajdą się na krótkiej liście, będą nimi przewodniczyć osoby z zarządu społecznego EQUI Global. „Popieram takie inicjatywy, wierzę w to tak mocno, bo sam Apple był kiedyś silnie wspierany. Radość, którą mieliśmy, pasja, założenie firmy, ekscytacja – to najbardziej wartościowe uczucia”- powiedział Wozniak.

Firma posiada swoją główną siedzibę w Londynie, skoncentrowana jest na technologiach łączących tradycyjne zasady inwestowania z wykorzystaniem kryptowalut, dzięki czemu transakcje mogą być realizowane na otwartym rynku za pośrednictwem tzw. EquiToken. Większość inwestycji zostanie zrealizowana w high-tech, fintech, blockchain i biotechnologie.

„Każdego dnia dostaję różne pomysły, tak naprawdę, dziesiątki i zawsze odpowiadam – nie. Od kiedy jestem współzałożycielem firmy Apple ze Stevem Jobsem, to po raz drugi od dwudziestu lat z chęcią odpowiem tak. To musi być coś i naprawdę wierzę w projekt EQUI.” – powiedział Wozniak w komunikacie prasowym.

Apple
źródło: pixabay.com

W artykule opublikowanym na portalu Medium, Wozniak powiedział, że będzie szukał „technologicznych gwiazd” przyszłości w firmach technologicznych. Stwierdził również, że regularnie otrzymuje nowatorskie pomysły, ale jest to pierwszy raz po Apple, kiedy zgodził się dołączyć do innowacyjnej firmy. Wozniak wierzy, że technologia ta może modyfikować i ulepszać funkcjonowanie firm na skale globalną. EQUI Global nie tylko zwrócił na niego uwagę, ale także przekonał go, że może to być tzw. „gamechanger” wśród technologicznych spółek.

Współzałożycielami firmy, oprócz Wozniaka, są Doug Barrowman i Baroness Michelle Mone z Mayfair Obe. Zespół ma za sobą wyjątkową historię inwestycyjną i będzie w stanie przyciągnąć obiecujące firmy (nie tylko start-upy) na prawidłową trajektorię wzrostu – nowe pomysły tj. Facebook czy Apple – zanim staną się sławne. Przedsiębiorca i filantrop Doug Barrowman, założyciel EQUI Global, od ponad 30 lat odnosi znaczące sukcesy w branży venture capital. Doug jest absolutnie zachwycony, że Wozniak zdecydował się zostać współzałożycielem EQUI.

Współzałożyciel Apple pozytywnie o Ethereum.

W maju tego roku, na jednej z konferencji informatycznej WeAreDevelopers w Wiedniu, śmiałą tezę wystawił sam Steve Wozniak, który stwierdził, że platforma Ethereum jest świetnym projektem, za pomocą którego można inicjować tysiące pomysłów z branży kryptowalut oraz technologii blockchain. Już wtedy zachwalał potencjał Ethereum, a zachwyt ten przerodził się w dołączenie do firmy, która oparła swój projekt na platformie Ethereum.

Co sądzicie o dołączeniu Wozniaka do EQUI? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze