Steve Wozniak: Kolejnym Apple może być Ethereum

źródło: pixabay.com

Projektant Apple pozytywnie o Ethereum

Na jednej z konferencji informatycznej WeAreDevelopers w Wiedniu, śmiałą tezę wystawił główny projektant i inżynier światowego koncernu technologicznego Apple – Steve Wozniak, który powiedział, że bardzo interesuje go Ethereum gdyż potrafi wykonywać rzeczy i jest to platforma. Przewidział, że będzie miał taki sam wpływ na Świat jaki ma Apple teraz w długiej perspektywie. Steve Wozniak jest utożsamiany jako fan Bitcoin’a i kryptowalut. W przeszłości ciekawie wypowiadał się odnośnie właśnie Bitcoin’a porównując go do dolara. Bitcoin dzięki skończonej ich ilości jest bardziej autentyczny niż dolar, który jest „fałszywy” i poddawany manipulacjom ze strony chociażby polityków. Używał również ciekawych metafor i porównań:

„Twój dom ma wartość. A jeśli jest to dom dzisiaj, za 40 lat, wciąż jest domem wartościowym, nawet jeśli cena rośnie z czasem ”

„Złoto jest wydobywane, wydobywane i wydobywane. Być może na świecie istnieje skończona ilość złota, ale Bitcoin jest jeszcze bardziej matematyczny i regulowany i nikt nie może zmienić matematyki. „

Niestety inwestycyjnie Wozniak nie miał sukcesów i m.in. stracił na spory wahaniach cenowych kryptowalut. Został również okradziony przez oszustów z środków o wartości 7 BTC. Na obecną chwilę utrzymuje 1 BTC i 2 ETH w celach badawczych.

Na obecną chwilę Apple posiada kapitalizację rynkową w okolicach 900 mld dolarów. Do tego pułapu Ethereum z kapitalizacją około 70 mld dolarów ma dość długą drogę. Bliżej ma za to Bitcoin, który posiada kapitalizację 140 mld dolarów. Także cały rynek kryptowalut jest mniejszy niż Apple z kapitalizacją około 340 mld dolarów. Czy zatem słowa Steve’a Wozniak’a mogą się sprawdzić? Czy Ethereum ze swoimi możliwościami może tak bardzo być popularnym aby jego obrót wzrósł ponad 10-krotnie? Zapraszamy serdecznie do dyskusji na ten temat. Poniżej przedstawiamy parę materiałów video odnośnie komentarzy projektanta Apple na temat kryptowalut (w języku angielskim).

Komentarze