Starbucks nie zaakceptuje kryptowalut, ale umożliwi konwersję Bitcoinów

W zeszłym tygodniu świat obiegła informacja, iż Starbucks zamierza zaangażować się w kryptowaluty, poprzez utworzenie platformy „Bakkt”, wraz z Microsoftem i właścicielem nowojorskiej giełdy papierów wartościowych. Wielu postrzegało ten rozwój jako pożądany, ale lider produkujący kawę wyjaśnił plotki i rozwiał wszelkie wątpliwości, iż Bitcoin i inne kryptowaluty nie będą akceptowane w sieci Starbucks. Jednakże, flagowe przedsięwzięcie umożliwi klientom konwersję Bitcoinów na dolary amerykańskie, poprzez platformę Bakkt –  co pozwoli finalizować transakcję w lokalach Starbucks.  

Wróćmy do ważnej informacji z ubiegłego tygodnia. Otóż, właściciel i operator największej giełdy papierów wartościowych na świecie, New York Stock Exchange, założył firmę „Intercontinental Exchange”, spółkę córkę nowojorskiej giełdy papierów wartościowych. Intercontinental Exchange powstało przy współpracy Starbucksa, Microsoftu i BCG i wszystkie powyższe firmy opracowują platformę internetową zwaną „Bakkt”, aby kupować, sprzedawać, przechowywać i wydawać kryptowaluty. Po tej informacji, część klientów zwróciła się do zarządu Starbucksa o sprostowanie, czy po uruchomianiu platformy kryptowaluty będą akceptowane w kawiarniach firmy.

„Udostępniając regulowaną, połączoną infrastrukturę wraz z aplikacjami instytucjonalnymi i konsumenckimi w zakresie zasobów cyfrowych, dążymy do budowania zaufania do klasy aktywów w skali globalnej, zgodnie z naszymi dotychczasowymi osiągnięciami w zakresie przejrzystości i zaufania na wcześniej nieuregulowanych rynkach” – powiedział Jeffrey C Sprecher, założyciel, prezes i dyrektor generalny Intercontinental Exchange.

starbucks
źródło: pixabay.com

Starbucks i konwersja Bitcoinów na dolary

Według rzeczników Starbucks, „kryptowaluty nie będą akceptowane – ale będziemy mogli zapłacić poprzez konwersję Bitcoinów”. Starbucks nie chce kryptowalut, zarządzać nimi i sprzedawać poprzez giełdy czy pośredników. Firma gotowa jest pomóc ludziom je wydawać na dolary, a samo przedsięwzięcie to wymiana, która pozwoli ludziom na konwersję kryptowaluty np. Bitcoina na dolary amerykańskie, które następnie mogą wydać w lokalach Starbucksa. Rola Starbucks w partnerstwie jako sztandarowego sprzedawcy polega na konsultowaniu i opracowywaniu aplikacji do tego celu. Platforma Bakkt, której Starbucks jest współtwórcą, będzie polegać głównie na konwersji kryptowalut na dolary amerykańskie i możliwie inne waluty FIAT.

Rzecznik firmy oświadczył:

„Ważne jest, aby wyjaśnić, że nie akceptujemy zasobów cyfrowych w Starbucks. Zamiast tego giełda zamieni cyfrowe aktywa, takie jak Bitcoin, na dolary amerykańskie, które można wykorzystać w Starbucksie. Klienci nie będą w stanie zapłacić Bitcoinem za Frappuccino” – wyjaśnił przedstawiciel firmy

Co sądzicie o zaangażowaniu Starbucksa w platformę Bakkt i rynek kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx