Bitcoin może zostać walutą globalną, twierdzi szef New York Stock Exchange. Kontrakty futures na nowej platformie

źródło: pixabay.com
2 942

Właściciel i operator największej giełdy papierów wartościowych na świecie, New York Stock Exchange, uważa, że ​​Bitcoin ma potencjał, aby stać się walutą globalną i tworzy własną platformę z kontraktami futures na Bitcoinie. Intercontinental Exchange, spółka córka nowojorskiej giełdy, wraz z firmami Starbucks, Microsoft i BCG opracowują platformę internetową, zwaną „Bakkt”, aby kupować, sprzedawać, przechowywać i wydawać kryptowaluty.

Oczekuje się, że ekosystem przyszłej platformy Bakkt obejmować będzie uregulowane rynki przez władze federalne. Pierwsze zastosowania będą dotyczyły handlu i konwersji Bitcoinów w stosunku do walut fiducjarnych (w szczególności USD), głównie z racji, iż Bitcoin jest najbardziej popularną i płynną walutą cyfrową.

„Udostępniając regulowaną, połączoną infrastrukturę wraz z aplikacjami instytucjonalnymi i konsumenckimi w zakresie zasobów cyfrowych, dążymy do budowania zaufania do klasy aktywów w skali globalnej, zgodnie z naszymi dotychczasowymi osiągnięciami w zakresie przejrzystości i zaufania na wcześniej nieuregulowanych rynkach” – powiedział Jeffrey C Sprecher, założyciel, prezes i dyrektor generalny Intercontinental Exchange.

Bitcoin
źródło: pixabay.com

Bitcoin na nowej platformie Bakkt

Bakkt ma na celu umożliwienie konsumentom i instytucjom płynnego kupowania, sprzedawania, przechowywania i wydawania zasobów cyfrowych. Utworzony w celu zapewnienia zaufania, wydajności i handlu do zasobów cyfrowych, Bakkt dąży do opracowania możliwości, aby połączyć istniejącą infrastrukturę rynkową z technologią blockchain.

Intercontinental Exchange (ICE) uruchomi kontrakty futures na aktywa cyfrowe, które będą zawierać pierwsze regulowane, fizycznie dostarczane kontrakty futures na Bitcoinie, planowana data to listopad 2018 roku. Główne giełdy kontraktów futures, w tym te prowadzone przez Cboe Global Markets i CME Group, już oferują kontrakty terminowe na Bitcoinie, ale są rozliczane poprzez gotówkę, co oznacza, że ​​faktyczna kryptowaluta nie zmienia położenia u właściciela.

Jeśli założenia platformy Bakkt będą rozwijać się zgodnie z planem, grupa nowych funduszy na Bitcoinie wykorzystałaby aktualny popyt na kryptowaluty.  Wall Street może wykorzystać popularność Bitcoina jako alternatywę dla akcji i obligacji w celu wygenerowania gigantycznych wolumenów handlowych. I ta powódź instytucjonalnego kupowania i sprzedawania z kolei przeniosłaby terror spekulacyjny z Bitcoina, wygładzając duże wahania cenowe.

Co sądzicie o giełdzie spod szyldu New York Stock Exchange? Czy wpłynie to na wzrosty ceny Bitcoina i innych kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze