Staking ETH na Coinbase dla użytkowników z Wielkiej Brytanii

Giełda Coinbase zapowiedziała wprowadzenie możliwości stakowania ETH dla użytkowników z Wielkiej Brytanii.

Dzięki temu będą mogli zarobić na posiadanej kryptowalucie nawet do 5% rocznie.

Czy warto korzystać ze stakingu ETH na giełdach?

Staking Ethereum 2.0 pozwala czerpać zyski z ETH bez konieczności sprzedawania kryptowaluty. Problem w tym, że wymaga to zdeponowania dokładnie 32 ETH na smart kontrakcie i przygotowania komputera, który będzie przez cały czas podłączony do internetu. Przy obecnych cenach (w momencie pisania artykułu kurs ETH wynosi 3975 USD) przekłada się to na kwotę w wysokości prawie pół miliona złotych, co może skutecznie zniechęcić do stakingu.

Rozwiązaniem tego problemu jest staking z wykorzystaniem giełd (od dłuższego czasu takie rozwiązanie oferuje między innymi Binance) lub serwisów, które specjalizują się w stakingu. Nie dość, że nie trzeba się wówczas martwić o zabezpieczenie komputera, to dodatkowo można zdeponować dowolną ilość ETH.

Stakowanie ETH na Coinbase

Marcus Hughes, który jest dyrektorem generalnym angielskiego oddziału Coinbase, poinformował, że w ostatnich miesiącach doszło do dużego wzrostu liczby klientów, którzy zainwestowali w ETH. W związku z tym są zachwyceni, że mogą im teraz zaoferować nagrody za staking tej kryptowaluty.

„We have witnessed a huge rise in customers purchasing ether in recent months and so are delighted to be in a position to offer them staking rewards for this asset”.

Pozostaje jednak pytanie, czy rzeczywiście trzymanie Ethereum na giełdzie Coinbase jest najlepszym rozwiązaniem dla użytkowników z Wielkiej Brytanii, skoro niedawno został udostępniony Staking Ethereum na portfelu sprzętowym Ledger. Jeżeli natomiast zainteresował cię temat generowania pasywnych dochodów z kryptowalut, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem Staking kryptowalut cz. I | Przegląd platform do stakingu online.

Należy jednak mieć na uwadze, że staking z reguły wiąże się z koniecznością zamrożenia środków na okres od kilku dni (SOL, FTM) do kilkunastu miesięcy (ETH). Może to uniemożliwić zrealizowanie zysków w momencie, w którym posiadana kryptowaluta osiągnie ATH.

Komentarze