Square Enix ma poważne plany inwestycyjne w Web3 w 2023 roku

1 748

Square Enix ma poważne plany inwestycyjne w Web3 w 2023 roku

Podczas gdy ekosystem walut cyfrowych walczy o odzyskanie sił po katastrofalnym 2022 roku, japoński gigant gier Square Enix – twórca popularnej serii Final Fantasy – informuje społeczność kryptograficzną, że jego aspiracje do zostania poważnym graczem w świecie Web3 w 2023 roku będą realizowane ze zdwojoną siłą.

Zgodnie z noworocznym listem prezesa Square Enix, Yosuke Matsudy, rozrywka zbudowana na blockchainie jest nową domeną biznesową, na której firma koncentruje się najbardziej i poświęciła jej „agresywne inwestycje i rozwój biznesu”.

Matsuda zauważył, że blockchain odnotował wzrost rozpoznawalności w 2022 r. pomimo zmienności obserwowanej na rynkach kryptowalut i tokenów niezamiennych (NFT). Było to szczególnie widoczne w obszarze Web 3.0, który jako hasło i nowy kierunek działalności gospodarczej „mocno ugruntował się wśród biznesmenów”.

Japonia nadal zajmuje otwarte stanowisko wobec rozwoju technologii blockchain, a premier Fumio Kishida powiedział podczas przemówienia w październiku ubiegłego roku, że kraj ten chce rozszerzyć oferowanie usług Web3 wykorzystujących metaverse i NFT.

Matsuda podkreślił fakt, że chociaż nowe technologie i ramy mogą prowadzić do innowacji wraz z zamieszaniem, niektóre z nich ostatecznie stają się częścią codziennego życia ludzi i dają początek nowym firmom i wzrostowi gospodarczemu.

„Po ekscytacji i radości, które otaczały NFT i Metaverse w 2021 roku, rok 2022 był rokiem wielkiej zmienności w przestrzeni związanej z blockchainem. Jeśli jednak okaże się, że był to krok w procesie prowadzącym do stworzenia zasad i bardziej przejrzystego środowiska biznesowego, z pewnością będzie to dla dobra rozwoju rozrywki blockchain” – powiedział.

Przeczytaj także : Dowód rezerw staje się coraz bardziej skuteczny, ale jeszcze nie jest idealny

Prezes firmy zajmującej się grami podkreślił, jak ważne jest, aby gry blockchain nadal działały w oparciu o samowystarczalny, zdecentralizowany model.

Według Matsudy zawirowania z 2022 roku wypchnęły inwestorów spekulacyjnych, którzy skupili się na treściach tworzonych w oparciu o założenie, że blockchain i NFT powinny skutkować monetyzacją.

„Obecnie istnieje tendencja do postrzegania technologii blockchain jako zwykłego środka do celu i dyskusji o tym, co musi się stać, aby osiągnąć koniec dostarczania klientom nowych doświadczeń i ekscytacji” – powiedział Matsuda.

„Postrzegam to jako bardzo korzystny rozwój dla przyszłego rozwoju branży”.

Square Enix wydało już wiele gier na blockchainie opartych na oryginalnych IP będących w fazie rozwoju i kontynuuje przygotowania do promocji dodatkowych tytułów w przyszłym roku.

„Blockchain był przedmiotem radości i źródłem zamieszania, ale mając to już za sobą, mamy nadzieję, że gry blockchain wejdą w nowy etap wzrostu w 2023 roku” – powiedział Matsuda.

„Nasza Grupa zamierza osiągnąć dalszy wzrost poprzez kontynuację samowystarczalnej ewolucji i transformacji, obserwując zmiany, które nastąpią w następnej dekadzie i później. Będziemy rozwijać nasze firmy, dążąc do tego, aby rok 2023 był rokiem dużej ewolucji i transformacji”.

Square Enix planuje teraz odejść od obecnego modelu, w którym japońskie i zachodnie organizacje wydawnicze działają niezależnie od siebie, i zamiast tego utworzy jedną globalną organizację o nazwie „One Square Enix”. Celem tego posunięcia jest „osiągnięcie jak największych korzyści z cyfrowej zmiany”.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze