Spot | Klik i robisz, co chcesz

2 254
Na rynek weszła nowa aplikacja do zarządzania kryptowalutowym portfolio. Spot, bo o nim mowa, umożliwia śledzenie adresów krypto na przestrzeni wielu giełd jednocześnie. Posiada przy tym intuicyjny i przyjazny użytkownikowi interfejs.

Krypto portfel i portfolio – Spot


Spot, z którym pierwszy raz mieliśmy styczność w wersji beta, w kwietniu 2018 roku, ma za zadanie ułatwić bieżącą obserwację oraz zarządzanie naszym kryptowalutowym portfolio.

Najważniejsze funkcje aplikacji to: automatyczne podłączenie portfeli kryptowalutowych wraz ze zleceniami kupna/sprzedaży z giełd, możliwość obserwowania ponad 2300 kryptowalut na ponad 110 giełdach oraz optymalizacja portfolio.

Warto wspomnieć, że zespół Spot zbudował od podstaw system, który śledzi kursy cen kryptowalut na bieżąco, tylko dla tej jednej aplikacji.

Dane wykorzystywane są przykładowo w sytuacji, kiedy masz LTC na Krakenie, a jest on obracany po wyższej cenie na Binance. Po wykryciu takiej rozbieżności Spot poinformuje Ciebie o tym. Dzięki zastosowaniu ciekawych mechanizmów iteracyjnych, użytkownicy mogą trade’ować bezpośrednio z poziomu aplikacji. Umożliwia to szybkie reagowanie na zmieniające się  warunki rynkowe.

Po instalacji Spot’a i podaniu Twojego adresu klucza publicznego, możesz połączyć się ze swoimi portfelami i obserwować stan walut w swoim portfolio. Możliwość synchronizacji dotyczy również portfeli sprzętowych.

Główne ekrany w aplikacji przedstawiają szczegółowy wgląd w portfolio. Widzimy ciekawie zaprezentowane wykresy oraz możemy obserwować tokeny według najwyższej wartości. Po kliknięciu w logo “Spot”, widzimy wartość naszego portfolio w walucie jaką sami określimy, po aktualnych cenach rynkowych. Spot prezentuje wysoki poziom estetyczny i intuicyjny interfejs użytkownika.

Przyszłość 

Firma podkreśla, że korzystając ze Spot’a zyskuje się niezależność i większe możliwości skalowania portfolio. Założyciel Edouard Steegmann zaznacza, że jego celem nie jest próbą stworzenia kolejnej giełdy, ale za pomocą tej aplikacji można handlować na wielu różnych giełdach naraz, bez konieczności jednoczesnego wchodzenia na wiele stron internetowych. Steegmann zapewnia, że firma dalej będzie się rozwijać.

Póki co nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Spot’a. Plany producenta są natomiast nad wyraz ambitne:

Chcemy dostarczać aplikację do zarządzania Twoimi wszystkimi kryptowalutami, coś w rodzaju Revoluta, ale z DNA krypto.Korzystaliście już ze Spot’a? Jak oceniacie go jako portfel do zarządzania portfolio? Podzielcie się wrażeniami. Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze