Polska spółka KryptoJam sfinalizowała umowę o wartości 20 mln PLN z giełdą kryptowalut BitBay

2 980

Spółka KryptoJam SA, utworzona i zarządzana przez Rafała Zaorskiego, jednego z najbardziej znanych polskich traderów, podpisała umowę z giełdą kryptowalut BitBay o wartości 20 milionów PLN. Umowa dotyczy współpracy przy sprzedaży i kupnie kryptowalut dla instytucji finansowych, projektach ICO (ang. Initial Coin Offering) i tokenizacji akcji spółek akcyjnych.

KryptoJam SA opublikowało na swoim profilu na facebooku komunikat, iż umowa z giełdą BitBay o łącznej wartości 20 milionów złotych została sfinalizowana i dotyczyć będzie szerokiej współpracy obydwu spółek. Rafał Zaorski zasłynął z wielomilionowych transakcji na rynku FOREX, a od niedawna prowadzi działalność zrzeszająca traderów rynku kryptowalutowego.

Rafał Zaorski to przedsiębiorca, trader indywidualny i pomysłodawca Trading Jam Session.Trading Jam Session to organizowane spotkania dla traderów z całej Polski. Rafał Zaorski i jego Trading Jam Session mocno namieszał w polskim światku traderskim. Swoim filmem, o tym jak oskubał brokera na 1 mln zł, zdobył duży rozgłos w internecie – opisuje go portal strefainwestorów. Pomimo prowadzenia działalności w obszarze walut wirtualnych, Rafał Zaorski podchodzi do tematu kryptowalut dość sceptycznie.

BitBay
źródło: https://www.facebook.com/kryptojam/

Działalność inwestycyjna KryptoJam SA skupia się ku prowadzeniu inwestycji na rynku kryptowalut „tylko i wyłącznie” na swój własny rachunek, w obszarach arbitrażu, prop-tradingu (transakcje z użyciem środków własnych), czy inwestycje w projekty ICO.

BitBay

O polskie platformie BitBay było niezmiernie głośno w ostatnich dniach. Komunikat o sfinalizowaniu umowy pomiędzy dwoma spółkami, pojawia się tuż po ogłoszeniu giełdy BitBay o przeniesieniu firmy na wyspiarki kraj – Maltę.  Największa i najbardziej popularna Polska giełda kryptowalut oficjalnie przeniosła swoją siedzibę na Maltę. Sylwester Suszek, prezes i założyciel giełdy BitBay potwierdził podczas Kongresu Bitcoin, iż firma zmienia swoją lokalizację. Zmiana siedziby firmy wisiała w powietrzu od kilku miesięcy, głównie z powodu irracjonalnych przepisów polskiego prawa, restrykcji ze strony Komisji Nadzoru Finansowego, jak i Krajowej Administracji Skarbowej. Przeniesienie na Maltę pozwoli giełdzie „rozwinąć skrzydła”, ale spowoduje również odpływ kapitału z kraju, jak i wycofanie się największego gracza sfery kryptowalut w Polsce.

Co sądzicie o nawiązaniu współpracy pomiędzy KryptoJam i BitBay? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze