Społeczność Bitcoina tzw. „plebs” skupuje Bitcoiny bawiąc się przy tym znakomicie

10 456

Zainicjowany przez społeczność „Bitcoin Stackchain” przekroczył już kwotę 160 000 USD w ciągu jednego tygodnia

Jeden tweet o byciu „załamanym sytuacją na rynku Bitcoina” stworzył łańcuch społecznościowych zakupów Bitcoinów, który przekroczył sześć cyfr i zaczął mieć znaczenie.

Społeczność Bitcoina (BTC) lub „plebs”, jak nazywa się ich pieszczotliwie, jest siłą, z którą należy się liczyć. Połączyli się w mniej niż siedem dni, aby zebrać ponad 160 000 USD lub 7 BTC w „łańcuchu stosów”.

Tak zwany stackchain, będący kontaminacją blockchain (księga Bitcoina) i stacking Sats (kupowanie najmniejszych części BTC), jest zabawą napędzaną przez społeczność. Ciągle rozrastający się łańcuch inwestycyjny wywodzi się z propagowania idei jednego człowieka, aby codziennie kupować Bitcoina i uśredniać w ten sposób koszt zakupu w dolarach (strategia DCA). Jest to niezbędne do bycia Bitcoinerem.

ArizonanHodl, rzeczony Bitcoiner, powiedział, że „wyeliminuje wszelkie wymówki aby codziennie nie kupować” poprzez opublikowanie dowodu zakupu Bitcoina za 5 USD. Oto oryginalny tweet:

Gest ten poparli inni kupujący Bitcoina z całego świata. Złapali byka za rogi i zrobili z niego ruch społeczny.

Społeczność zaczęła układać się w satelity i gromadzić na zakupy Bitcoinów coraz większe kwoty począwszy od 1,00 USD naraz, następnie 5,00 USD zmieniło się w 6,00 USD, 7,00 USD itd., aż skumulowana suma przekroczyła 100 000 USD w sobotni weekend.

Zgodnie z oficjalnym GitHubem stackchain, Derek Ross wyjaśnia, że ​​stackchain to „po prostu zabawa i shitposting z odrobiną żargonu Bitcoinowego, aby było fajniej kupować Bitcoina.”

Jednak „trochę zabawy” przerodziło się w wielkie poruszenie. Podczas gdy Arizonan wyznaczył sobie cel 10 000 USD na wygłupy na rynku niedźwiedzia, w ciągu kilku dni „plebs” zebrał całe BTC, czyli 22 000 w momencie pisania tego tekstu:

„W tym momencie myślałem, że ludzie mogą pomyśleć, że cel został osiągnięty i stracą zainteresowanie, ale stało się dokładnie odwrotnie. Plebs zaczął FOMO w łańcuchu stosów!”

Do poniedziałku stackchain przekroczył 150 000 $. Każdy „stos” to teraz grubo ponad pół tysiąca. Przyrostowe kwoty wkrótce zbliżą się do czterocyfrowych zakupów, a szum wokół łańcucha stosów zwrócił uwagę Bitcoinerów na całym świecie.

Dla tych, którzy mają skromne środki, możliwe są „łączenia stosów” lub połączone wysiłki Bitcoinerów pracujących razem, aby osiągać duże zakupy Bitcoinów. Ponadto do akcji włączyli się znani Bitcoinerzy, w tym Cory Klippsten, dyrektor generalny Swan Bitcoin Klippsten powiedział:

„#stackchain to klasyczny Bitcoin Twitter — coś zabawnego, ekscytującego, tylko odrobinę konkurencyjnego i świetnego dla Bitcoina”.

Grupa Stackchainerów na Telegramie, zwana Lightstack Network, wspiera organizację i udostępnia memy.

„My też potrzebujemy zabawy” — mówi ArizonanHODL.

Grupa ta na Telegramie stara się unikać rozwidlenia stackchain. Rozwidlenie pojawia się, gdy wątek Stackchain z Twittera się rozdziela, a stacker nieumyślnie „podwaja wydatki”. Rozwidlony stos, niepożądany wynik, może zakłócić uporządkowany przepływ stosów i dlatego musi zostać scalony ze stosem i zweryfikowany przez „węzły”.

Nawiasem mówiąc, wątek z Twittera został tak przeciążony stosami, że podobno serwery Twittera uginają się pod obciążeniem długich wątków. ArizonanHODL podsumowuje to zwięźle:

„Stackchain jest w rzeczywistości dość skomplikowany, ale plebs sprawił, że wygląda to na łatwe przedsięwzięcie i dobrze się przy tym bawią. Po prostu fajnie jest być częścią tego”.

Ale po co w ogóle kupować Bitcoina?

Pomimo gwałtownego spadku ceny z 69 000 do 17 000 USD, analitycy sugerują, że tło makro utworzy w końcu zdrowe dno. Bitcoin jest sposobem na oszczędzanie i pozostaje najlepiej sprzedającym się aktywem ostatniej dekady. ArizonanHODL dodaje, że układanie satelitów to nie tylko pieniądze:

„Składam Bitcoina z wielu powodów. Układam dla zabawy. Stosuję dla mojego zdrowia psychicznego. Stosuję dla mojej przyszłości. Stosuję dla moich dzieci. Stosuję, by przeciwstawić się władzy centralnej”.

Każdy powód do kupowania Bitcoina jest dobry. A zabawa „plebsu” znakomita. I z pewnością przyniesie zyski 🙂

Może Cię zainteresuje:

Komentarze