Solana straciła 97% od szczytu — czy odbicie jest możliwe?

Solana dołącza do grona FTT i LUNA, walut cyfrowych których kursy spadły ponad 90% od szczytu — czy odbicie na SOL jest możliwe?

W ostatnich godzinach kurs SOL skoczył o 20% po spadku do najniższego poziomu od lutego 2021 r., a dane techniczne Solany sugerują, że możliwy jest jeszcze większy wzrost.

Solana SOL to kryptowaluta obsługiwana niegdyś przez Sama Bankmana-Frieda, odrobiła część strat 30 grudnia, dzień po spadku do najniższego poziomu od lutego 2021 roku.

Kurs Solany spadł o 97% od szczytu w listopadzie 2021

Na wykresie dziennym widać jak cena SOL odbiła się do około 10,25 USD, co oznacza wzrost o ponad 20% w stosunku do najniższego poziomu z poprzedniego dnia wynoszącego około 8 USD.

Niemniej jednak ożywienie w ciągu dnia w niewielkim stopniu zrównoważyło ogólny trend spadkowy — spadek o 97% w stosunku do rekordowego poziomu, który wyniósł 267,50 USD w listopadzie 2021 roku. Tylko w zeszłym tygodniu kurs SOL spadł o ponad 20%.

Ale chociaż rok był brutalny dla rynków, Solana dołącza teraz do grona najsłabszych kryptowalut 2022 roku, a mianowicie do tokena FTX Token LUNY, które spadły o około 98%.

Przeczytaj także : Z dniem 1 stycznia 2023 Chiny uruchamiają narodową platformę handlu NFT

Cena SOL może odzyskać 50%

Ostatnie 20 % odbicie kursu Solany wskazuje na możliwość większego wzrostu w 2023 roku.

Wynika to przede wszystkim z Doji — formacji świecowej, która tworzy się, gdy aktywa otwierają się i zamykają w pobliżu lub na tym samym poziomie w określonych ramach czasowych. Kurs SOL utworzył coś, co wygląda na „standardowe Doji” na swoim dziennym wykresie 29 grudnia.

Tradycyjni analitycy uważają Doji za formację świecową, która sugeruje odwrócenie trendu biorąc pod uwagę, że pokazuje ona, że niedźwiedzie i byki znajdują się w impasie. Dlatego z technicznego punktu widzenia formacja Doji podczas długiego okresu trendu wzrostowego może sugerować niedźwiedzie odwrócenie w trakcie tworzenia i odwrotnie.

Doji na SOL pojawiła się po długim okresie trendu spadkowego, jak pokazano na poniższym wykresie dziennym. To, w połączeniu z wyprzedaniem (odczyt indeksu siły względnej), sugeruje, że w 2023 roku może nastąpić przedłużone zwyżkowe odwrócenie.

Główny cel wzrostowy SOL może wynosić około 15 USD, co stanowi wzrost o ponad 50% w stosunku do obecnych poziomów cen. Poziom 15 USD służy jako opór od 13 listopada 2022 roku.

Kłody pod nogi SOL

Solana okazała się jedną z najgorzej radzących sobie kryptowalut w 2022 roku, ze stratami od początku roku na poziomie blisko 97%. Dla porównania, całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut spadła tylko o 65% w tym samym okresie.

Słabe wyniki SOL w 2022 można wyjaśnić kilkoma przyczynami, takimi jak jastrzębia polityka Fed, powtarzające się przestoje Solany, włamanie na jeden z powiązanych portfeli o wartości 200 milionów dolarów oraz prawdopodobna ekspozycja na FTX.

Wcześniej w grudniu Anatoly Yakovenko, współzałożyciel Solana Labs Inc., wyjaśnił, że prawie 80% projektów na blockchainie Solany nie miało żadnego kontaktu z FTX, stwierdzając, że ich platforma to coś więcej niż nieistniejąca już giełda kryptograficzna.

Może Cię zainteresuje :

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx