„Wszystkie kryptowaluty znikną” | Bitcoin Halloween

Amerykański biznesmen po raz kolejny uśmierca ideę kryptowalut, mimo iż dziś obchodzimy 11. rocznicę opublikowania manifestu elektronicznej gotówki P2P. Czy “proroctwo” się wypełni?

Bitcoin Nekrolog

Przełom października i listopada każdego roku to czas, w którym mniej lub bardziej celebrujemy zmarłych. W przypadku Halloween bawimy się, po czym następnego dnia odwiedzamy groby naszych bliskich. Wówczas obchody i świętowania skupiają się wokół tematyki śmierci, a wiecie ile razy Bitcoin już został uśmiercony?

Najnowszą zarejestrowaną mowę pogrzebową wygłosił 24 września bitcoinowi, a właściwie wszystkim kryptowalutom amerykański biznesmen Jim Rogers. Zapytany podczas jednej z audycji internetowych, co sądzi o krypto, odpowiedział jednoznacznie: 

Wszystkie kryptowaluty przestaną istnieć.

Słowa Jima napisały bitcoinowi nekrolog po raz 377, według strony poświęconej wyłącznie temu zagadnieniu – Bitcoin Nekrolog. Rogers uśmiercił kryptowaluty, kiedy to bitcoin notował wycenę na poziomie 8 500 dolarów. 

Co więcej, od 2017 roku, według statystyk, notujemy znaczną tendencję spadkową ilości opublikowanych “uśmierceń” bitcoina i kryptowalut. W 2017 odnotowano 124 tego typu oświadczenia w świecie, w 2018 liczba ta wyniosła już tylko 93. W 2019 roku, kiedy to zostały tylko dwa miesiące do końca roku, notuje się 39 takowych.

CryptoArt

Czy blockchain, kryptowaluty i bitcoin to ciągły eksperyment, czy już wystarczająco zakorzeniły się w świadomości społecznej, aby przetrwać próbę czasu? Gorąco zapraszam do podjęcia tego tematu w komentarzach.

11 lat manifestu, proroctwo, nagrody i Efekt Halloween

Kolejnym powodem do świętowania, poza świętami zmarłych przez kryptoentuzjastów może być również 11 rocznica opublikowania manifestu systemu elektronicznej gotówki P2P.

Satoshi Nakamoto zrobił to 31 października 2008 roku, kiedy to światowa gospodarka oparta na dolarze amerykańskim zachwiała się w posadach. Bitcoin był na to odpowiedzią. Niestety bądź stety, rządzącym udało się wyemitować, wydrukować odpowiednią ilość gotówki na czas, a my dalej oczekujemy upadku scentralizowanego systemu.

31 października to także dzień, w którym okaże się, czy popularne w Internecie “proroctwo” wypełni się, tym samym BTC ma osiągnąć wycenę ok. 16 000 dolarów.

Jeśli jeszcze by Wam było mało to możecie zajrzeć na Twittera. Pod frazą “Bitcoin Halloween” znajdziecie mnóstwo konkursów z okazji, w których są do wygrania m.in. kryptowaluty. Zalecam jednak ostrożność.

W ubiegłym roku zrobiliśmy Wam niemałego psikusa z okazji Halloween. Artykuł “Bitcoin po 300 dolarów” mówi również szerzej o Efekcie Halloween, który, w skrócie: ma zwiastować hossę na rynku.

Czy święto zmarłych, Halloween to ważny dla Was czas? Podzielcie się historiami w związku z tym świętem i bitcoinem w komentarzach. Zapraszam!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze