Znany trader BTC manipulował przy screenach swoich zagrań

2 753

Znany trader BTC, który ma na Twitterze ponad 63 000 obserwujących, znalazł się pod ostrzałem z powodu manipulacji przy zrzutach ekranu swoich kryptowalutowych trejdów. Miał tym samym sprawiać wrażenie, że jego transakcje były bardziej rentowne niż w rzeczywistości.

Użytkownik Twittera o nicku „King” opublikował 14 marca zrzuty ekranu, które rzekomo pokazują, że Jacob Canfield, samozwańczy „analityk kryptowaluty nr 1” na Twitterze, manipulował obrazami przedstawiającymi wyniki jego transakcji:

Trader BTC oskarżony o manipulację przy ponad 10 zrzutach ekranu z kryptowalutowych trejdów

Jacob Canfield publicznie przyznał się do photoshopowania „garstki transakcji” opublikowanych na Twitterze – „aby wyglądały lepiej”. Chwilę potem usunął tweet. Dodał, że taka sytuacja „nigdy się więcej nie powtórzy”.

trader BTC
źródło: tutaj

Jednakże King opublikował zrzuty ekranu mające świadczyć o tym, że Canfield dokonał kolejnej manipulacji, aby zwiększyć rzekomy zysk z trejdu z 7 BTC na 15,59 BTC. Miało to mieć miejsce dokładnie w tym samym dniu, w którym Canfield obiecał, że nie będzie tego robić dalej.

Tweet zawierał również zrzuty ekranu wiadomości przesyłanych pomiędzy Canfieldem a Kingiem, w których Canfield przyznaje się do manipulacji przy screenach. King twierdzi ponadto, że posiada dowody na ponad 10 zmanipulowanych zrzutów ekranu.

Canfield oskarża Kinga o próbę wymuszenia

Napięcie nasiliło się znacznie w ciągu ostatnich 24 godzin. King poinformował, że nie skontaktuje się z SEC, jeśli Canfield rozwiąże swoją grupę subskrypcji premium, Signal Profits.

15 marca King dorzucił zrzuty ekranu z dialogu między nim a traderem. Canfield rzekomo oskarża w nich Kinga o próbę szantażu:

Niedługo potem Canfield stwierdził, że będzie transmitował swoje transakcje na żywo:

Grupy sygnałowe na cenzurowanym

Powyższy przypadek zdaje się potwierdzać tezę o problemie, który może funkcjonować w wielu płatnych grupach i narzędziach sygnałowych. Manipulacja przy screenach z trejdów w celu przekonania potencjalnych klientów o wysokiej zyskowności trejdera? To oczywiście niemoralne i co do zasady – niedopuszczalne.

Komentarze