Senator USA: kryptowaluty zrujnują gospodarkę

Czy kryptowaluty są zagrożeniem?

Elizabeth Warren stwierdziła, że kryptowaluty zrujnują wkrótce gospodarkę. Społeczność krypto odpowiedziała

Kryptowaluty trawi w ostatnim czasie poważny kryzys związany z bankructwem założonej przez Sama Bankmana-Frieda spółki FTX, która pociągnęła ze sobą na dno nie tylko swoje podmioty (FTX.US, Alameda Research) ale także inne powiązane choć niezależne firmy. Aktualnie wiele mówi się o tym, że między innymi Genesis może być niewypłacalne. Coraz więcej osób spoza kryptowalutowego świata, w obliczu zaistniałej sytuacji zaczyna interesować się krwawiącym rynkiem. Nie wszyscy jednak dopatrują się w obecnej sytuacji szansy na atrakcyjny zakup.

Amerykańska senator atakuje kryptowaluty

Społeczność kryptowalutowa wyłapała w ostatnim czasie wypowiedź amerykańskiej senator Elizabeth Warren, w której autorka sugeruje, że cyfrowe aktywa mogą stanowić zagrożenie dla światowej gospodarki, a nawet doprowadzić do jej zrujnowania. Teza ta wynikła z niedawnych wydarzeń (upadek FTX), które miałyby być początkiem groźnego domina. Senator stwierdziła, że branża kryptowalut znajduje się aktualnie w sytuacji, gdzie wszystko zaczyna się od potencjału ekscytujących zysków, lecz kończy się na „wyniszczających stratach”. Aktualną sytuację porównała ona między innymi do sytuacji z kredytami mieszkaniowymi w 2008 roku. Bankructwo FTX to zdaniem Warren „dzwonek alarmowy”.

Zobacz też: Lista potencjalnych airdrop od DEX’ów

Część Twitterowiczów podziela zdanie senator

Na Twitterze jak zawsze wynikła duża dyskusja związana ze stanowiskiem Warren. Niektórzy użytkownicy podzielają zdanie senator, inni mocno je skrytykowali. Pierwsza grupa stwierdziła, że kryptowaluty to „smoke and mirrors” (coś nietrwałego, w rodzaju oszustwa, kreującego się na coś czym nie jest), ponadto stwierdzając, że amerykańska polityk próbuje bronić interesów społeczeństwa. Inni natomiast uznali, że organy regulacyjne kompletnie nie rozumieją branży i działają na jej niekorzyść. Jeden z użytkowników zauważył natomiast, że istnieje spora płaszczyzna na potencjalne regulacje, a są to giełdy scentralizowane, które fundamentalnie różnią się od platform DeFi i DEX’ów.

Tweet Elizabeth Warren. źródło: Twitter

Droga do regulacji jest wyboista

Co jakiś czas otrzymujemy informacje zza oceanu o potencjalnych regulacjach branży kryptowalut, które jednak najczęściej gasną tak szybko jak się pojawiły. Nie wiadomo czy upadek FTX zmieni coś w tej kwestii, choć już teraz część organów regulacyjnych wspólnie wyraziło obawy o bezpieczeństwo użytkowania cyfrowych aktywów w obecnej formie. Senator Warren była jednym z głównych krytyków rynku krypto w ciągu ostatniego roku. Wcześniej krytykowała także zdecentralizowane finanse, i walczyła z górnikami w USA.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx