SEC odrzuca roszczenia przeciwko Johnowi McAfee

SEC odrzuca roszczenia przeciwko Johnowi McAfee – jego wspólnik otrzymuje karę grzywny za nieuprawnioną promocję ICO

5 października 2020 r. SEC twierdziła, że ​​McAfee i Watson promowali inwestycje ICO na Twitterze, nie ujawniając, że im za nie zapłacono.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uzyskała ostateczny wyrok w sprawie programu promocji początkowej oferty kryptowalut (ICO) przeciwko zmarłemu przedsiębiorcy Johnowi McAfee i wspólnikowi Jimmy’emu Gale Watsonowi, Jr., złożonym 5 października 2020 r.

W pierwotnej skardze SEC twierdziła, że ​​McAfee i Watson promowali inwestycje ICO na Twitterze, nie ujawniając, że im za nie zapłacono. Watson rzekomo pomagał McAfee w negocjowaniu umów promocyjnych z wystawcami ICO i wypłacaniu płatności kryptowalutowych, między innymi opłatach typu pump-and-dump.

Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku uznał Watsona za winnego złamania prawa i nałożył łączną grzywnę w wysokości 375 934,86 USD. Ponadto firma Watson nie może uczestniczyć w wystawianiu, kupowaniu, oferowaniu lub sprzedaży związanych z ICO. W postępowaniu sądowym stwierdza się:

„Jednak taki nakaz nie uniemożliwi Watsonowi zakupu lub sprzedaży papierów wartościowych na własne konta osobiste”.

Zamykając zbliżającą się sprawę, roszczenia SEC wobec McAfee zostały oddalone po tym, jak Komisja złożyła akt zgonu przedsiębiorcy.

Ministerstwo Skarbu USA zwróciło się do opinii publicznej o informacje, które należy uwzględnić w składaniu prezydentowi raportów na temat możliwych skutków aktywów cyfrowych dla infrastruktury finansowej i płatniczej. Dzieląc się swoimi poglądami w tej sprawie, Nellie Liang, Podsekretarz Skarbu Państwa ds. finansów krajowych stwierdziła:

„Dla konsumentów zasoby cyfrowe mogą przynieść potencjalne korzyści, takie jak szybsze płatności, a także potencjalne ryzyko, w tym ryzyko związane z oszustwami i oszustwami”.

Dlatego Liang ma nadzieję uzyskać wkład od Amerykanów i uczestników rynku, aby lepiej zrozumieć wpływ włączania aktywów kryptograficznych do głównego nurtu.

I ten fakt medialny i prawny to prawdopodobnie ostatni akcent tego słynnego skandalisty w świecie kryptowalut.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx