SBF w więziennym szpitalu

SBF jest przetrzymywany w areszcie w Departamencie Usług Więziennych na Bahamach (BDOCS), więzieniu o nazwie Fox Hill, które jest znane z brudu i zostało oskarżone o znęcanie się w więzieniu w zeszłym roku. Pełniący obowiązki komisarza The Bahamas Corrections, Doan Cleare, wyjaśnił, że SBF przebywa w wieloosobowej celi z pięcioma innymi więźniami.

Po luksusowym życiu w Albany Place w Nassau na Bahamach, współzałożyciel FTX, Sam Bankman-Fried (SBF), obecnie znajduje się w jednostce o zaostrzonym rygorze w Departamencie Służb Więziennych na Bahamach (BDOCS). Więzienie nie cieszy się dobrą reputacją i według raportu New York Post jest „zarośnięte robactwem” i „piekielną dziurą” zakładu karnego. The Post donosi również, że członkowie rodziny SBF próbowali zdobyć wegańskie posiłki dla byłego dyrektora FTX – bezskutecznie.

BDOCS jest określane jako więzienie Fox Hill i jest również znane z tego, że jest przepełnione. W sieci krąży wiele raportów dotyczących łamania praw człowieka oraz domniemanego złego traktowania w więzieniu. Dziennikarka Tiffany Fong napisała na Twitterze, że Departament Stanu USA oznaczył więzienie Fox Hill jako „zarażone szczurami, robakami i owadami”, a „więźniowie usuwali ludzkie odchody wiadrami” oraz „rozwinęły się odleżyny od leżenia na gołej ziemi”. Inne raporty ujawniają, że Fox Hill ma za mało personelu, a niektórym więźniom wolno „wychodzić na zewnątrz tylko przez 30 minut tygodniowo”.

Pełniący obowiązki komisarza The Bahamas Corrections, Doan Cleare, powiedział ThenassauGuardian.com, że były dyrektor generalny FTX, Sam Bankman-Fried (SBF) jest w „dobrym nastroju” i jest przetrzymywany w jednostce o zaostrzonym rygorze w izbie chorych. Cleare ujawnił ponadto, że po tym, jak były dyrektor FTX spędził pierwszą noc w więzieniu, był w „dobrym nastroju”. „Pan Fried przebywa w jednostce mieszkaniowej o zaostrzonym rygorze w izbie chorych” – powiedział komisarz reporterowi.

„Dostaje leki na czas”– dodał komisarz ds. Więziennictwa na Bahamach. „Obecnie dozwolone są tylko osobiste wizyty prawników, wraz z personelem ambasady amerykańskiej. Wszyscy inni będą mogli zobaczyć Bankmana-Fridea za pośrednictwem wideokonferencji.

SBF będzie przetrzymywany w areszcie w Fox Hill do 8 lutego 2023 roku, jeśli nie zostanie najpierw poddany ekstradycji do USA.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx