SBF naruszył warunki zwolnienia za kaucją?

6 449

Były dyrektor generalny FTX, Sam Bankman-Fried, SBF, wypłacił 684 000 USD w kryptowalutach, prawdopodobnie naruszając warunki zwolnienia za kaucją. Tak stwierdził analityk DeFi pod pseudonimem BowTiedIguana.

Prześledzono transakcje SBF

„Czy założyciel giełdy kryptowalutowej, Sam Bankman-Fried, wypłacił 684 000 $ na giełdzie kryptowalut na Seszelach, będąc w areszcie domowym? Jego warunki zwolnienia są takie, że nie wyda więcej niż 1000 dolarów bez pozwolenia sądu.” – napisał na Twitterze BowTiedlguana.

22 grudnia kaucja Bankmana-Frieda została ustalona na 250 milionów dolarów przez Southern District of New York. Jednym z warunków wyjścia z aresztu był zakaz wydawania ponad 1000 dolarów bez zgody sądu.

Według analizy przeprowadzonej przez BowTiedIguana, 28 grudnia adres powiązany z założycielem FTX (0xD5758) wysłał całe saldo w Ethereum do nowo utworzonego portfela (0x7386d). Ekspert przypomniał, że Bankman-Fried otrzymał kontrolę nad 0xD5758 w sierpniu 2020 r. od anonimowego twórcy SushiSwap pod pseudonimem Chef Nomi.

W ciągu kilku godzin pod nowy adres przybyło ponad 100 depozytów. Krypto o wartości 367 000 USD zostało wysłane z portfeli powiązanych z Alameda Research. Aktywa o wartości ponad 322 000 USD miały inne pochodzenie.

Powiązania z Alamedą

Wszystkie skonsolidowane środki zostały następnie wysyłane do zarejestrowanej giełdy na Seszelach bezKYCi do sieci Bitcoin przez most Ren Protocol. Analityk powiedział, że najnowszy projekt został sfinansowany przez Alamedę.

„Ponieważ blockchain Ethereum jest niezmienną księgą publiczną, te dowody online są stale dostępne dla organów ścigania i sądów” – powiedział BowTiedIguana.

Nie wszyscy komentatorzy zgodzili się z sugestią, że Bankman-Freed naruszył kaucję.

„Nie wiem, czy to koniecznie kwalifikuje się jako „wydawanie” pieniędzy. Są już jego majątkiem (przynajmniej będzie się tego domagał). Ważniejsze pytanie brzmi, czy te środki są własnością firmy, czy jego osobistą” – napisał prawnik John Smith związany z branżą krypto.

SBF oskarżony

Przypomnijmy, biuro prokuratora USA oskarżyło Bankmana-Frieda o osiem przestępstw kryminalnych w ramach śledztwa w sprawie upadku FTX.

Media podały, że był gotów przyznać się do oszukiwania inwestorów i kradzieży środków klientów. Wcześniej były dyrektor generalny Alameda Caroline Ellison i współzałożyciel FTX Gary Wang zawarli umowę dotyczącą dochodzenia.

Komentarze