Ekstrawaganckie wydatki w FTX i oddawanie czci SBF

Była pracownica giełdy kryptowalut FTX ujawniła nadmierne wydatki firmy na luksus, obsesyjne podejście do SBF i wyczerpujące godziny pracy, które doprowadziły do ​​zatrudnienia psychiatry firmy na rok przed jej upadkiem.

Danielle Cloud, była pracownica FTX, która twierdzi, że pracowała w dziale marketingu, opublikowała 13 grudnia serię tweetów, w których napisała, że ​​FTX zatrudniła ją w październiku 2021 r., zanim zrezygnowała mniej więcej dwa tygodnie temu.

Obsesja na punkcie SBF i FTX

„Wszystko były nie tak”, napisała Cloud, opisując uczucie, kiedy po raz pierwszy dołączyła do giełdy i porównała ją do oszukańczych przedsięwzięć, takich jak luksusowy festiwal muzyczny Fyre Festival i firma Theranos zajmująca się technologią medyczną.

Twierdziła, że ​​„nigdy nie słyszała” o FTX ani o jej założycielu, Samie Bankmanie-Fried, ale powiedziała, że ​​„wszyscy zatrudnieni w FTX mieli obsesję” na jego punkcie.

„Myślałem, że to ma sens. Dzieciak był młody, zasady były rewolucyjne, idee złote […] kim ja byłam, by to kwestionować?”

Koneksje przede wszystkim

Cloud twierdził, że „najlepszym sposobem” na zdobycie roli w FTX było „bycie małżonkiem istniejącego pracownika”, który najwyraźniej mógł w ciągu „miesiąca lub dwóch” dostać się na stanowisko kierownicze.

„Ci, którzy to kwestionowali, zostali ubici” – stwierdziła.

Według Cloud czas wolny od pracy był również „żartem”. „Tydzień pracy trwał od poniedziałku do niedzieli”, powiedziała, a jej współpracownik był „zniesmaczony” pytaniem, czy firma ma wolne na Święto Dziękczynienia.

Wątpliwe wydatki FTX na luksus

Cloud zaczynała jako analityk Know Your Customer (KYC) w FTX US, amerykańskim oddziale firmy, a w maju 2022 r. awansowała na pełnoetatowe stanowisko marketingowe — stanowisko, które wymagało od niej „pracowania na Bahamach przez większość czasu.”

„Cała firma była ikonicznie i kretyńsko nieefektywna” — powiedział Cloud o centrali giełdy na Bahamach. „Nigdy nie wiedziałem, ile rzeczy można kupić za pieniądze”.

Twierdziła, że ​​FTX albo kupowało, albo wynajmowało wielomilionowe domy dla swoich dyrektorów, którzy organizowali wystawne przyjęcia i mieli prywatnych szefów kuchni.

Pracownikom oprócz dostępu do „pół tuzina mieszkań” wynajmowanych lub kupowanych przez firmę, zapewniono także „odpłatne pobyty w luksusowych hotelach”.

Biuro FTX na Bahamach miało „posiłek dostarczany 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu”, a dodatki pracownicze rzekomo obejmowały bezpłatne artykuły spożywcze, comiesięczne wizyty u fryzjera i co dwa tygodnie masaże.

Postępowanie CFTC

Commodities Future Trading Commission (CFTC) 13 grudnia złożyła pozew przeciwko Bankman-Fried, twierdząc, że wykorzystywał fundusze klientów FTX do zakupu luksusowych nieruchomości.

FTX wydał rzekomo ponad 250 milionów dolarów na zakup nieruchomości, kupując 35 nieruchomości na Bahamach, zgodnie z raportem CNBC z 13 grudnia.

Firmowy psychiatra

Cloud powiedziała, że ze względu na duże obciążenie pracą Bankman-Fried zatrudnił psychiatrę, dr George’a K. Lernera.

Usunięty teraz post na Twitterze, napisany we wrześniu przez firmę Sequoia Capital, opisał Lernera jako „osobę, która zna [Bankmana-Frieda] najlepiej”.

Cloud powiedziała, że Lerner został tam „zaproponowany jako trener”, aby konsultować rozwój biznesu i miał być „krytyczny” dla samopoczucia wszystkich w FTX oraz wspierać firmową strategię zatrzymania pracownika. Jednak, jak twierdzi Cloud, Lerner zadawał jej również intymne pytania dotyczące jej relacji z narzeczonym.

Twierdziła również, że pracownicy administracyjni zostali „zmuszeni do nielegalnego wysyłania recept do Nassau”, które zostały wypisane w Kalifornii i na Florydzie.

Brak rejestru wydatków FTX

Podczas przesłuchania w Kongresie, które odbyło się 13 grudnia, dyrektor generalny FTX, John Ray, powiedział, że w firmie „nie prowadzi się żadnych rejestrów”, a wiele faktur i potwierdzeń wydatków zostało przesłanych za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości Slack.

FTX korzystał również z oprogramowania księgowego Quickbooks, które według Raya nie jest to narzędziem „dla wielomiliardowej firmy”.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze