SBF manipulował cenami TerraUSD i Luna?

2 537

Według raportu opublikowanego w środę, prokuratorzy federalni w Stanach Zjednoczonych prowadzą dochodzenie w sprawie założyciela FTX, Sama Bankmana-Frieda, w sprawie manipulacji dwiema kryptowalutami na początku tego roku. Rozpoczęli dochodzenie w celu ustalenia, czy SBF manipulował cenami TerraUSD i Luna na korzyść FTX i powiązanej z nią firmy handlowej Alameda Research.

Influencer w służbie SBF?

Jednak jest jeszcze jeden aspekt tego całego dramatu. Zarzuca się, że Alameda i SBF prawdopodobnie zatrudniła influencera na Twitterze, który później rozpowszechniał kłamstwa na temat projektu Terra (LUNA) i jego założyciela Do Kwona.

https://twitter.com/LUNCDAO/status/1601586325215670276?s=20&t=f3zE9YvhbzfnBhCS5kPUsA

Przeglądając na Twitterze dyskusje, w których uczestniczył użytkownik pod nazwą @fatmanterra, profil wielokrotnie wypowiadał się przeciwko projektowi kryptograficznemu i o jego ostatecznym upadku, przypisując błędy Do Kwonowi i jego zespołowi, Terraform Labs. Profil pozostawał jednak anonimowy.

Pseudonimowy „FatMan” po raz pierwszy zyskał rozgłos, kiedy publicznie oświadczył, że ma „dowody” na błąd w sztuce Do Kwona w niesławnym depegu UST.

FatMan kontra Do Kwon

Chociaż wielu twierdzi, że jego dowody zostały obalone przez innych członków społeczności, profil nadal trzymał się swoich poglądów i nieustannie przemawiał przeciwko założycielowi Terry.

https://twitter.com/FatManTerra/status/1570317225482928134?s=20&t=f3zE9YvhbzfnBhCS5kPUsA

Samozwańczy „badacz kryptowalut i finansów” zaprzeczył nawet zarzutom, jakoby SBF odgrywał rolę w klęsce UST w maju 2022 r.

Zamiast tego, jego najnowszy tweet jest skierowany do Terraform Labs za zrzucenie na rynek własnych UST o wartości 450 milionów dolarów – co doprowadziło do ostatecznego upadku kryptowaluty.

https://twitter.com/FatManTerra/status/1600091474682486784?s=20&t=f3zE9YvhbzfnBhCS5kPUsA

Kwon odpiera zarzuty

Założyciel Terry uważa, że ​​Genesis Trading dostarczył około 1 miliarda dolarów w UST firmie Bankman-Fried’s Alameda Research przed depegiem stablecoina w celu przeprowadzenia niesławnego handlu. Dalej stwierdził, że nadszedł czas, aby GenesisTrading ujawnił, czy dostarczył SBF UST o wartości 1 miliarda dolarów na krótko przed krachem. Uważa, że duży spadek waluty, przez który przeszedł UST w lutym 2021 r., został zapoczątkowany przez Alamedę. Kwon skwitował sytuację słowami: „to, co dzieje się w ciemności, wyjdzie na jaw!”

W oświadczeniu dla Timesa w środę Bankman-Fried powiedział, że nie był świadomy żadnych „manipulacji na rynku” i zdecydowanie nigdy nie planował angażować się w jakiekolwiek manipulacje na rynku.

Komentarze