Saudi Aramco dementuje pogłoski związane z wydobyciem BTC

Koncern Saudi Aramco szybko zareagował na pogłoski związane z tym, że firma chce rozpocząć działania związane z wydobyciem BTC. Firma wydała krótkie oświadczenie, w którym zaprzeczyła informacjom przekazanym przez Raya Nassera.

Pomimo określenia tych informacji jako fałszywe i niedokładne, firma nie zaprzecza, że będzie rozwijać działalność związaną z technologią blockchain.

Gigant paliwowy nie jest zainteresowany kopaniem BTC

W artykule Saudi Aramco, jedna z trzech największych firm na świecie, chce wydobywać BTC, opisywaliśmy, że według niepotwierdzonych informacji, jakich udzielił brazylijski przedsiębiorca Ray Nasser, koncern jest zainteresowany wejściem w wydobycie kryptowalut.

Brazylijski przedsiębiorca argumentował to dużymi stratami gazu, który jest produktem ubocznym w procesie wydobycia ropy. Zwolennicy kryptowalut szybko dostrzegli w tej informacje szansę na to, że przyczyni się ona do dużych wzrostów kursu, co zazwyczaj następowało w momencie, w którym na rynku kryptowalut pojawiał się nowy gracz.

W dodatku w przypadku Saudi Aramco mogłaby to być ogromna inwestycja, szczególnie że już dwa lata temu saudyjski koncern wypracował większy zysk niż wyniosły łączne przychody trzech innych gigantów (Google, Exxon Mobil i Apple).

Saudi Aramco stawia na blockchain

Pogłoski związane z tym, że saudyjski koncern jest zainteresowany, wydobywaniem bitcoinów wydawały się o tyle wiarygodne, że firma w przeszłości inwestowała w technologię blockchain. Niestety, na razie nic nie wskazuje na to, aby koncern Saudi Aramco miał w niedalekiej przyszłości stać się potentatem w branży górniczej.

Na oficjalnej stronie Aramco pojawiło się następujące oświadczenie:

Nawiązując do ostatnich informacji na temat tego, że firma (Saudi Aramco) rozpocznie działalność związaną z wydobywaniem bitcoinów, Aramco potwierdza, że twierdzenia te są fałszywe i nieprecyzyjne.

„With reference to recent reports claiming that the Company will embark on Bitcoin mining activities, Aramco confirms that these claims are completely false and inaccurate.”

Kilka dni wcześniej miała miejsce podobna sytuacja, kiedy to Amazon zaprzeczył, że zamierza wprowadzić płatności z wykorzystaniem BTC. W tym przypadku jednak firma przyznała, że sprawdza, jak mogłoby to wyglądać. Szczegóły znajdziesz w artykule: Amazon (na razie) nie wprowadzi płatności BTC.

Komentarze