Samsung inwestuje miliony dolarów w kryptowalutowy startup – Ledger

1 245
Południowokoreański gigant branży technologicznej zainwestował 2,9 miliona dolarów w kryptowalutowy startup Ledger.Krypto Samsung

Wydawałoby się, że francuska firma Ledger, dziś z biurami na całym świecie to już świetnie prosperująca korporacja – nic bardziej mylnego. Sztandarowy produkt firmy, Ledger Nano S sprzedał się dotychczas w ok. 1,5 miliona sztuk, co pozwala firmie dalej działać i rozwijać się, ale wygląda na to, że finansowanie nadal jest wymagane. Pamiętajmy, że zaledwie rok temu zakończyła się Seria B finansowania, gdzie Ledger pozyskał $75 milionów dolarów.

Zgodnie z informacjami francuskiego magazynu biznesowego Capital, Samsung zainwestował w Ledger 2,6 miliona euro (2,9 miliona dolarów). Rzecznik Ledger potwierdził, że Samsung wspiera firmę, choć nie podał żadnych szczegółowych informacji. Ze strony Samsunga również nie dowiedzieliśmy się nic więcej.

Zmiany w Ledger

Założyciel Ledger, Éric Larchevêque potwierdził inwestycje Samsunga, lecz także szczegółów nie zdradził, donosi Capital. Jednakże na jednym ze wpisów na Twitterze, były CEO wydaje się potwierdzać tę informację (tłum. z franc.):

Zawsze będziemy potrzebować portfeli sprzętowych, ale żeby towarzyszyć krypto rewolucji opartej na osobistej niezależności dostępnej dla wszystkich, smartfon będzie odgrywać główną rolę.Warto wspomnieć, że to finansowanie zbiegło się w czasie ze zmianą CEO Ledger, Éric ustąpił miejsca niejakiemu Pascalowi Gauthier.

Poza tym, jeżeli macie jakieś wątpliwości względem bezpieczeństwa portfeli sprzętowych to wiedzcie, że Ledger Nano S otrzymał certyfikat francuskiej agencji ds. Cyberbezpieczeństwa.

Przyszłość leży w kryptowalutach

Samsung od dłuższego czasu upatruje swoją pozycję na rynkach blockchain i kryptowalut, pamiętacie wiadomości z ostatnich miesięcy?

Najnowszy flagowiec Galaxy S10 został wyposażony w portfel kryptowalut, tak zwany Samsung Blockchain Keystore. Nowa funkcja bazuje na systemie bezpieczeństwa Samsung Knox. Jeżeli posiadacie najnowszego Samsunga, podzielcie się wrażeniami.

Kolejna informacja mówi o tym, że południowokoreański gigant jest w trakcie tworzenia własnego blockchaina, a zatem może i wyemitowania własnego tokena.

Co myślicie o inwestycji Samsunga w Ledger? Czy Samsung jest gotowy na ekspansję rynku kryptowalut i blockchain? Zapraszamy do komentowania poniżej.

Komentarze