Saga z Terra trwa w najlepsze – USTC rośnie 800 % w ciągu tygodnia

Saga z Terra trwa w najlepsze – USTC rośnie 800 % w ciągu tygodnia

Zwyżka cen USTC nie oznacza, że ​​w przyszłości kryptowaluta odzyska utracony kurs dolara amerykańskiego.

Eksperyment Terry o wartości 40 miliardów dolarów, mający na celu stworzenie funkcjonalnego projektu „algorytmicznego stablecoina” nie powiódł się i upadł w maju.

Niemniej jednak jego natywny stablecoin TerraClassicUSD (USTC), wcześniej nazywany TerraUSD (UST), rozkwita w ostatnich dniach.

Martwy stablecoin ale rośnie

Podsumowując, UST stracił w maju powiązanie z dolarem amerykańskim w wyniku masowych wypłat z Anchor Protocol, platformy pożyczkowej oferującej klientom do 20% zysków z ich depozytów w UST. Od 15 czerwca token był prawie bezwartościowy, handlowano nim po 0,005 USD na giełdzie kryptograficznej Kraken.

USTC zaczęło później odrabiać straty do tego stopnia, że ​​jego wartość za token prawie osiągnęła 0,10 USD w dniu 29 czerwca. Jednocześnie jego kapitalizacja wzrosła z 65 mln USD do 767 mln USD w okresie od 15 czerwca.

Dzieje się tak pomimo tego, że USTC działa jako porzucony token po tym, jak Terra uruchomiła nowy blockchain z nowym natywnym zasobem LUNA 2.0, po „hard fork” w maju.

Co ciekawe, starsza wersja LUNA 2.0, zwana LUNA, która obecnie działa pod nazwą „Terra Classic (LUNC), również doświadczyła gwałtownego wzrostu wyceny rynkowej, takiej jak USTC, z około 160 milionów dolarów do 767 milionów dolarów w czerwcu.

Masywna skoncentrowana pompa na Terra

Według CoinMarketCap, ponad 45% wolumenu obrotu za zaskakującym boomem cenowym USTC i LUNC pochodzi z KuCoin, scentralizowanej platformy wymiany podobno działającej na Seszelach.

Głównym sponsorem KuCoin jest NEO Global Capital, singapurska firma venture capital, która ma również dostęp do platform finansowych, takich jak Babel Finance i CoinFLEX. Obie platformy borykają się z problemami z płynnością z powodu trwającego spadku rynku kryptowalut.


„To nie jest cykl boomów, krachów i ponownie boomów”, ostrzegła InvestmentU, grupa analityków finansowych w notatce z 28 czerwca, mówiąc, że LUNC może gwałtownie spaść, ponieważ „technologia stojąca za tym jest martwa”.

„Racja bytu (LUNC) nie istnieje. Podobnie jak jego cena. Chociaż możemy docenić naturalne dążenie inwestorów do ogromnych zysków, istnieją lepsze sposoby na to”.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku USTC, które nie spełniło swojej głównej funkcji, czyli udostępnienia klientom cyfrowej, stabilnej wersji dolara amerykańskiego.

https://twitter.com/MartiniGuyYT/status/1542064296397504512?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1542064913295753217%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fdouble-bubble-terra-s-defunct-unstablecoin-suddenly-climbs-800-in-one-week

To nie jest żadna patologia to walka o jak najmniejszą odpowiedzialność za doprowadzenie do celowej upadłości projektu o wartości 40 mld USD. Z pewnością to nie koniec wiadomości o tym pseudo projekcie Do Kwona.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze