Rząd Ukrainy zapowiada… airdrop!

2 794

Po tym, jak rząd Ukrainy oficjalnie poprosił o przekazywanie datków w kryptowalutach, nie brakowało głosów, że najprawdopodobniej ktoś włamał się na ich konto na Twitterze. Na szczęście okazało się, że adresy są prawdziwe, a społeczność krypto chętnie dzieli się swoimi cyfrowymi aktywami.

W podziękowaniu za datki (według danych udostępnionych przez Slowmist, suma dotychczasowych wpłat przekroczyła już 50 milionów dolarów) rząd Ukrainy zapowiedział… airdrop.

Ukraina potrzebuje pieniędzy

Przed wpłacaniem pieniędzy początkowo przestrzegał między innymi Vitalik Buterin, który jednak ostatecznie poinformował, że według jego źródeł adresy rzeczywiście należą do Ukrainy (szczegóły znajdziesz w artykule: Kryptowaluty dla Ukrainy – najlepszy sposób przekazania pieniędzy).

Tym samym Ukraina na stałe zapisała się w historii kryptowalut. Nie dość, że była to pierwsza zbiórka, w której kraj oficjalnie prosił o wsparcie w kryptowalutach, to teraz postanowiono podziękować darczyńcom w sposób często wykorzystywany w branży krypto.

Dzisiaj na oficjalnym twitterowym koncie Ukraina (@Ukraine) pojawiło się oficjalne potwierdzenie airdropu. Snapshot ma zostać zrobiony 3 marca o godzinie 18:00 czasu kijowskiego. Kolejne informacje na temat kampanii zbierania datków w kryptowalutach mają być publikowane na koncie @FedorovMykhailo.

„Airdrop confirmed. Snapshot will be taken tomorrow, on March 3rd, at 6pm Kyiv time (UTC/GMT +2 hours).
Reward to follow!
Follow subsequent news re Ukraine’s crypto donation campaign at
@FedorovMykhailo”.

Ogłoszenie airdropa pokazuje, że Ukraińcy świetnie odnajdują się w nowych technologiach i wiedzą, jak zwiększyć zainteresowanie akcją. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób airdrop zostanie rozdystrybuowany wśród darczyńców. Najprawdopodobniej jednak należy przesłać krypto po sieci Ethereum.

Jak można pomóc Ukrainie?

Adresy, na które można przesyłać BTC i ETH / ERC-20 podane są w przypiętej wiadomości na koncie @Ukraine.

Jeżeli jednak nie wiesz jak przelać środki lub na co dzień nie korzystasz z portfela kryptowalut, możesz skorzystać z usług sieci kantorów FlyingAtom. Firma wprowadziła możliwość bezprowizyjnego wpłacania pieniędzy na oficjalne ukraińskie adresy.

Zdjęcie

Co sądzisz o oficjalnym airdropie Ukrainy? Czy dzięki temu do akcji dołączą kolejni internauci?

Komentarze