Rozważasz kupno BTC? | Bailey: „Przygotuj się na utratę wszystkich swoich pieniędzy”

Andrew Bailey po raz kolejny niepochlebnie wyraził się o kupowaniu bitcoina. Rozważasz kupno BTC? Przyszły Gubernator Banku Anglii radzi, by „przygotować się na utratę wszystkich pieniędzy”.

Bailey wypowiedział się podczas wczorajszego spotkania komisji skarbowej z udziałem członków Parlamentu. Były szef brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego ma objąć fotel nowego Gubernatora Banku Anglii 17 marca tego roku.

Andrew Bailey: Kupowanie bitcoinów jest obarczone wysokim ryzykiem

W poniższym nagraniu wideo Bailey mówi, że wiodąca kryptowaluta pozostaje bardzo ryzykowną inwestycją. Po odwołaniu się do publicznego oświadczenia, które wygłosił podczas pełnienia funkcji szefa FCA w grudniu 2017 r. stwierdził dosadnie:

„Jeśli chcesz kupić Bitcoin, przygotuj się na utratę wszystkich pieniędzy.”

Bailey nie poprzestał jednak na tym stwierdzeniu. Kontynuował, że ci, którzy biorą pod uwagę kupno BTC powinni mieć świadomość, że inwestują w aktywo, które nie posiada „wewnętrznej wartości”:

To już nie pierwsze „poważne ostrzeżenie”

Jak wspomnieliśmy wyżej, Bailey mówił o bitcoinach już wcześniej. Pod koniec 2017 r. wyraził bardzo podobny sentyment jak wczoraj. Powiedział wówczas, że Bitcoin nie jest walutą i określił kryptowalutę jako „dziwny towar”, który posiada stałą podaż:

„Jeśli chcesz zainwestować w bitcoin, bądź przygotowany na utratę swoich pieniędzy – takie byłoby moje poważne ostrzeżenie”.

Bailey powiedział też w grudniu 2017, że naciskanie na zmianę roli organów nadzoru finansowego, takich jak FCA, w celu nadzorowania towarów cyfrowych, takich jak Bitcoin, nie było palącą kwestią. Jednakże, jak informowały media na początku tego roku, kryptowaluty faktycznie miałyby znajdować się w jurysdykcji FCA.

Andrew Bailey ma zamiar zastąpić Marka Carneya na stanowisku Gubernatora Banku Anglii pod koniec tego miesiąca. Wcześniej Carney apelował o wprowadzenie globalnego stablecoina, takiego jak Libra. W tej wizji nie ma oczywiście miejsca na taką kryptowalutę, jak bitcoin. Choć nie jest jasne, co Bailey myśli o idei „mniej anarchicznych walut cyfrowych”, wczorajszy raport Reutera stwierdza, że ma on wątpliwości co do projektu waluty cyfrowej ogłoszonego w ubiegłym roku przez Facebook.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze