Ripple nawiązało współpracę z Federal Bank dla płatności transgranicznych

źródło: pixabay.com
1 146

Przedsiębiorstwo Ripple pozyskuje coraz to nowych klientów dla swoich produktów oraz usług finansowych. Najnowszym partnerem Ripple został indyjski bank, Federal Bank, jeden z największych banków w Indiach. Bank wykorzysta współpracę z Ripple w celu umożliwienia szybszych i bezpieczniejszych płatności transgranicznych. 

Federal Bank to jeden z największych prywatnych banków Indii. Ogłosili w oświadczeniu z 28 marca, że Ripple wspomoże bank w zakresie przelewów transgranicznych za pośrednictwem swojej sieci. Bank wydał specjalne zawiadomienie na Bombay Stock Exchange (BSE) dotyczące tego partnerstwa. Było to obligatoryjne zalecenie zgodnie z rozporządzeniem indyjskiego prawa, a dokładniej z przepisami SEBI, organem regulacyjnym Indii.

„Partnerstwo pomoże Federal Bank w odkrywaniu nowych ścieżek rozwoju, w których Ripple prężnie prowadzi nowych partnerów. Chcemy poinformować o zawarciu partnerstwa z Ripple Inc., globalną firmą zajmującą się przekazami pieniężnymi obsługiwanymi w oparciu o blockchain. Wykorzystamy to w celu przelewów zagranicznych za pośrednictwem ich sieci. Platforma Ripple, obsługująca rozwiązania transferowe z obsługą blockchainu, zapewnia transakcje transgraniczne o wiele szybsze i bezpieczniejsze od tradycyjnych metod.” – czytamy w oświadczeniu banku.

Warto dodać, że Federal Bank odznaczono specjalną nagrodą innowacyjności w branży technologicznej. Bank uzyskał miano laureata za najlepsze wykorzystanie technologii blockchain. Firma otrzymała nagrodę „Drivers of Digital Summit and Awards 2018”, prestiżowe odznaczenie uznające ważne innowacje cyfrowe w różnych branżach i sektorach gospodarczych.

Rynek kryptowalut w Indiach

Polityka Indii w sprawie kryptowalut pozostawia wiele do życzenia. Początek rządowej nagonki kryptowalutowej rozpoczął się w kwietniu 2018 roku. Bank centralny Indii (RBI) polecił pożyczkodawcom, aby w ciągu trzech miesięcy zakończyli wszystkie transakcje i kontakty biznesowe z giełdami kryptowalut. Po upływie terminu nałożonego przez bank centralny, tj. 6 lipca br., indyjska branża kryptowalut ogromnie ucierpiała, a większość inwestorów wycofała się z handlu – w obawie o swoje środki finansowe i problemy z prawem.

Ripple blockchain
źródło: pixabay.com

Produkty i usługi Ripple – ideał dla sektora bankowego?

Ripple posiada szereg produktów i usług w swojej ofercie komercyjnej. Najbardziej znanymi i zarazem rozpowszechnioną ofertą firmy jest platforma RippleNet oraz płatności xRapid. Standaryzowana technologia Ripple umożliwia przekazywanie i rozliczanie transakcji między instytucjami finansowymi. Sieć Ripple dostarcza zwiększoną prędkość, przejrzystość i wydajność transakcyjną, a wszystko dzięki zoptymalizowanej w sferze RippleNet technologii blockchain.

Płatności transgraniczne xRapid minimalizują koszty płynności środków, a Ripple dostarcza niższe, ogólne koszty transakcji i poprawia skalowalność XRP. Federal Bank nie podał jeszcze, z jakich dokładnie usług zamierzają korzystać w ramach współpracy z Ripple.

Co sądzicie o rosnącym zaangażowaniu Ripple w sferze bankowej? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze