Reserve: stablecoiny odegrają główną rolę w adopcji kryptowalut

889
Nie wiem jak Wy, ale ja lubię, gdy pewne prognozy i przewidywania są poparte konkretnymi argumentami, najlepiej pochodzącymi z kilku różnych źródeł. Z tego powodu czuję satysfakcję, gdy mogę podzielić się następnym newsem, który potwierdza wnioski wynikające z poprzedniego. Kolejny raport opublikowany przez jeden z technologicznych start-upów Reserve wykazuje, że tzw. stablecoiny mogą odegrać główną rolę w adopcji kryptowalut i technologii blockchain. Jego twórcy podkreślają, że świat „desperacko” potrzebuje takiego rozwiązania, a rok 2019 może być początkiem rewoulcji bazującej na stablecoinach.

Reserve

Według raportu pt. „The State of Stablecoins 2019: Hype vs. Reality in the Race for Stable, Global, Digital Money” opublikowanego przez kalifornijski start-up Reserve 20 lutego, stablecoiny odegrają główną rolę w adopcji kryptowalut. Badanie oparto na danych zebranych od 40 stablecoinowych i kryptowalutowych firm. Jego głównym autorem jest George Samman, doradca do spraw technologii łańcucha bloków i cyfrowych walut. Jego zadaniem w ramach stworzenia omawianego raportu było „zbadanie rynku stablecoinów oraz sporządzenie niezależnych zaleceń dla szerszej branży.” Przeprowadzona analiza jest wynikiem kooperacji wielu przedsiębiorstw, m. in. BraveNewCoin, Arrington XRP Capital, Amazix i Blocktower. Jej rezultaty wskazują na kluczową rolę stablecoinów w masowej adopcji wirtualnych walut i rozwiązań opartych na technologii blockchain.

Rozwój stablecoinów, czyli tokenów związanych z daną walutą i charakteryzujący się wobec niej niewielkim pasmem wahań, oraz STO jest kluczowy. Zapewne odegrają one najistotniejszą rolę w mainstreamowej adopcji kryptowalut przez naszą gospodarkę.

reserve

Stablecoiny lekiem dla krajów rozwijających się

Co więcej, autorzy raportu twierdzą, że państwa dotknięte hiperinflacją, takie jak Wenezuela czy Angola, będą pierwszymi, które zaadoptują używanie stablecoinów. Dodatkowo, rynek stablecoinów może być potencjalnie warty biliony dolarów. Jednak pomimo wszystkich tych zalet, wirtualne waluty „związane” z amerykańskim dolarem mogą wpływać na zwiększenie podaży waluty. A to z kolei przyczyni się do wzrostu inflacji. Dlatego przyszłe stablecoiny mają bazować na aktywach, a nie walutach krajowych.

Idealny stablecoin powinien być w stanie oprzeć się rynkowej niestabilności (…). Powinien mieć także porównywalne parametry oraz być transparentnym i łatwym w obserwacji przez innych uczestników rynków.

Powstawanie kolejnych stablecoinów (np. JPM Coin) świadczy o wyraźnym trendzie w branży.

Czy uważacie, że jest to przyszłość wirtualnych walut?

Komentarze